Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Nejchutnější kolekci chlebů má pekárna v Dubí

Nejchutnější kolekci chlebů má pekárna v Dubí

Týden chleba Ústeckého kraje je nová akce, jejímž účelem je propagace a zviditelnění kvalitních potravin. Navazuje tak na další aktivity, jako jsou Nejlepší potravinářský výrobek  Kraje Přemysla Oráče a Regionální potravina ÚK.

Ilustrační foto
21. října 2018 - 07:00

Na Krajském úřadu v Ústí nad Labem proběhlo hodnocení soutěže o nejchutnější chléb Ústeckého kraje. Odborná porota, složená z krajské radní Jitky Sachetové, ředitelky OAK Most Ludmily Holadové, ředitelky inspektorátu Státní zemědělské a potravinářské inspekce v Ústí nad Labem Jany Balachové a organizátora farmářských trhů Adama Webera, hodnotila chleby, které do soutěže poslali pekaři z celého kraje. Celkem bylo do soutěže přihlášeno 35 chlebů z devíti pekáren a hodnoceny byly ve třech kategoriích: pšenično-žitný kváskový chléb, žitný chléb a chléb speciální. Vyhlášení vítězů, kteří si osobně převezmou ceny, bude v sobotu 27. října součástí programu oslav 100 let ČSR na litoměřickém výstavišti. „Jedním ze smyslů soutěže je upevnění povědomí občanů a návštěvníků kraje o tom, že Ústecký kraj je region, kde se pěstují a vyrábějí kvalitní a chutné potraviny a zachovává se řemeslná dovednost a pestrost nabídky,“ řekl za organizátory soutěže Adam Weber.

Foto ze soutěže

Organizátorem soutěže je spolek Český um – Artificium Bohemicum, který již osm let pořádá v Ústeckém kraji farmářské trhy. Pod souhrnným názvem Severočeské farmářské trhy se v letošním roce konají v deseti městech a bylo jejich naplánováno přes 220. Týden chleba Ústeckého chleba se koná za podpory Ústeckého kraje a pod záštitou radní Ústeckého kraje paní Jitky Sachetové.


Vítězové v jednotlivých kategoriích:

1.) Pšenično-žitný chléb: Pekárna U Onďase, Děčín
2.) Žitný chléb: Pekárna Tisá, David Španbauer
3.) Chléb speciální: Danino pekařství, Děčín - Chléb podmáslový

Čestné uznání za nejchutnější kolekci chlebů získala pekárna PeDu, Dubí.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,ústeckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)