Svátek má: Michal

Regiony

Velikost textu:

„Nej“ novinkou Krušnohoří se stal Selský dvůr Braňany

„Nej“ novinkou Krušnohoří se stal Selský dvůr Braňany

Do soutěže o nejlepší novinku roku 2021 nominovala veřejnost  čtyři turistické počiny. Jako každý rok, i tentokrát bylo rozhodování velmi těžké. Každá z nominovaných novinek je pro turisty atraktivní a svědčí o tom, že Krušné hory a města v podhůří nabízí návštěvníkům TOP zážitky.

Selský dvůr Braňany
17. září 2022 - 07:00

V soutěži Krušnohorská „NEJ“ si poměřují síly novinky z cestovního ruchu, které nejvíce oslovily veřejnost. Ta také první tři měsíce roku pravidelně nominuje to nejlepší, co je v Krušnohoří nově k vidění či k zažití, až do konce srpna daného roku pak mají lidé možnost poslat hlas svému favoritu. „Soutěž se v Krušnohoří stala tradicí. Pro organizátory akcí a investory se jedná o prestižní záležitost, při které se jim dostane ocenění především od těch, pro které vše připravují a plánují. Vzájemně se inspirují a potvrdí si, že jdou správným směrem. Že jejich iniciativa se lidem líbí a do Krušných hor je přiláká,“ uvedla Petra Fryčková, ředitelka Destinační agentury Krušné hory, která jako člen SPO-NA každoročně soutěž organizuje. 

Soutěž Krušnohorská „NEJ“ je výjimečná tím, že jak nominace, tak i samotné hlasování je výhradně na turistech, odborná veřejnost do hlasování nijak nezasahuje. „Pro vítěze, ale vlastně pro všechny nominované, je účast v soutěži signálem, že se jejich práce lidem líbí a baví je. To je to největší ocenění. Nicméně pro vítěze máme i další ceny včetně propagace,“ doplnila Petra Fryčková.

Stejně jako dva předchozí ročníky, i ten letošní ovlivnila opatření související s pandemií koronaviru. „Máme za sebou další sezónu, kterou negativně ovlivnila kovidová opatření. Turistický ruch na kovid doplácí. Letos navíc cestovní ruch a s ním související služby ovlivnila energetická krize a vysoká inflace. Každý, kdo je v této situaci ochotný věnovat peníze i čas rozvoji svého podnikání v oblasti turismu, potřebuje podporu a pomoc. Soutěž Krušnohorská „NEJ“ pomáhá s tím nejdůležitějším. S propagací,“ připomněla dále Petra Fryčková. Letos veřejnost nominovala čtyři novinky za rok 2021.

SELSKÝ DVŮR BRAŇANY považuje 48% hlasujících za nejvýznamnější počin roku 2021. Vítězem je bývalá hospodářská usedlost, která prošla kompletní rekonstrukcí. Stříbrnou pozici obsadilo PODKRUŠNOHORSKÉ TECHNICKÉ MUZEUM - DŮLNÍ VLÁČEK (ZÁVĚSNÁ DŮLNÍ DRÁŽKA). Na třetí místo zvolila veřejnost VEČERNÍ LYŽOVÁNÍ VE SKIAREÁLU KLÍNOVEC. Na čtvrtém místě skončil POŠTOVNÍ ARŠÍK V ŘADĚ "KRÁSY NAŠÍ VLASTI".

Soutěž se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera.SPO-NA je spojením čtyř subjektů, které spolupracují na propagaci a rozvoji cestovního ruchu v oblasti východních Krušných hor a Mostecka. Na deklaraci o společném postupu v cestovním ruchu se shodly Destinační agentura Krušné hory, Okresní hospodářská komora Most, Hospodářská a sociální rada Mostecka a Euroregion Krušnohoří.

Ústeckénovinky.cz informovala Petra Petrlíková, Destinační agentura Krušné hory o.p.s.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:Destinační agentura Krušné hory o.p.s)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%