Svátek má: Oldřiška

Regiony

Velikost textu:

Nádraží Děčín – východ se dočkalo modernizace

Nádraží Děčín – východ se dočkalo modernizace

Děčínské Východní nádraží prošlo v uplynulých měsících rekonstrukcí a modernizací zabezpečovacího zařízení. Investice Správy železniční dopravní cesty přesáhla 140 milionů korun.

Děčínské Východní nádraží
17. července 2019 - 07:00

U slavnostního zprovoznění stanice nechyběl hejtman Oldřich Bubeníček ani primátor města Děčína Jaroslav Hrouda.

Na akci nechyběl primátor Děčína Jaroslav Hrouda (vpravo) ani jeho náměstek Vladislav Raška

„Opravou prošla silnoproudá technika, zejména osvětlení stanice. Částečnou recyklací materiálu původních nástupišť nově vznikla nástupiště s bezbariérovým přístupem. Nová je rovněž dopravní kancelář včetně sociálního zázemí pro obsluhu. Zabezpečovací zařízení je připraveno pro výhledovou změnu stejnosměrné trakční soustavy na střídavou,“ uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Hejtman Bubeníček připomněl plánovaný projekt rekonstrukce druhé nádražní budovy, která má mimo jiné sloužit pro studenty ČVUT. „Vážím si investice do bezpečnosti a kvality drážní dopravy. Věřím, že si cestující a především nákladní doprava najdou cestu na železnici, aby se ulevilo silnicím,“ řekl dále Oldřich Bubeníček.

Ředitel Oblastního ředitelství SŽDC v Ústí nad Labem Martin Kašpar zmínil již stopadesátiletou historii této stanice, přičemž právě pro stav kolejiště a zabezpečovací techniky se jednalo o první velký zásah a modernizaci.

Železniční stanice je součástí tratí Ústí n. L. - Střekov – Děčín hl. n. a Děčín hl. n. – Česká Lípa. Opravné práce, které stály 143 milionů korun, začaly v září loňského roku a skončily letos v červnu. Součástí opravných prací byla náhrada původního elektromechanického staničního zabezpečovacího zařízení takzvaným hybridním stavědlem, díky kterému došlo ke zrušení 2 stavědel, zvýšení propustnosti stanice a zvýšení bezpečnosti. Pro cestující byl instalován nový informační systém.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web UK)