Svátek má: Ferdinand

Regiony

Velikost textu:

Na severu mrtvých na silnici naštěstí nepřibylo

Na severu mrtvých na silnici naštěstí nepřibylo

Dopravní policie v oficiálně vydaných statistikách nehodovosti v rámci ČR za 1. pololetí letošního roku uvedla, že v Ústeckém kraji zemřelo při nehodách 7 lidí, což je o 4 méně než loni.

Ilustrační foto
19. července 2018 - 07:00

Pokles počet zemřelých je pozitivní zprávou Také těžce zraněných je méně než loni – 33 případů, což je o 10 méně. Také 514 lehce zraněných představuje o 34 mně než loni. Při vyšetřování nehod policie zjistila, že 96 strůjců dopravní nehody bylo pod vlivem alkoholu.


V Ústeckém kraji za 1. pololetí letošního roku zemřelo při dopravních nehodách na silnici přesně tolik lidí jako v noci. Tento verdikt zveřejnila dopravní policie v oficiálně vydaných statistikách nehodovosti v ČR. Ústecký kraj nemá ani více ani méně zemřelých při nehodách. Do počtu 16 zemřelých se započítávají také osoby, které podlehly zranění při nehodě až později v nemocnici.

Možná jedna dopravní nehoda se smrtelným následkem, bude vyhodnocena jako sebevražda.

„Překvapil mě počet čelních střetů, kdy např. v jednom měsíci došlo ke 3 případům ve dvou sousedících okresech. Čelní střety bohužel mývají nejfatálnější následky,“ uvedl k smrtelným nehodám Jan Pechout z ústeckého Besipu.

Pro Ústeckenovinky.cz Policie Ůsteckého kraje.

(lh, fr, ,usteckenovinky.cz,foto arch.)