Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

Muži vykázáni pro domácí násilí

Muži vykázáni pro domácí násilí

Mladík vyhrožoval matce i přítelkyni, muž své ženě; Na ulici ukradl mobil, s kamarádem kradli z chladicího boxu.

Ilustrační foto
28. července 2020 - 07:00

Na ulici ukradl mobil, s komplicem vykradli chladicí box náklaďáku
Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinu krádeže 22letého muže a jeho 27letého kamaráda, oba z Mostu. Mladší z dvojice měl okrást jednoho muže na ulici o mobilní telefon a oba obvinění pak spolu vykradli chladicí box nákladního vozu.

Ke krádeži mobilu mělo dojít na mostecké ulici Jana Kubelíka v noční době. Obviněný se měl poškozeného zeptat na čas, a když se ten podíval na svůj mobilní telefon, tak mu ho obviněný vytrhl  z ruky a z místa utekl. Okradený za ním utíkal, ale nedohonil ho. Odcizený telefon nebyl zajištěn. Ten obviněný komusi prodal. Za krádež mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody s ohledem na kriminální minulost.

Dvouletým trestem odnětí svobody je ohrožen starší z dvojice, který spolu s mladším Mostečanem v ulici Chomutovská na parkovišti měli vniknout do zamčeného chladicího boxu zaparkovaného nákladního automobilu a z něj měli odcizit různé zboží určené do prodejen supermarketů. Poškozený vyčíslil škodu na částku 23 tisíc korun. Odcizené zboží nebylo zajištěno. Obvinění jsou stíháni na svobodě.

Dva muži museli opustit obydlí kvůli domácímu násilí
Kvůli podezření z domácího násilí museli opustit domácnost dva muži ve věku 18 a 41 let. Včera mostecká policie na základě vyhodnocení rizik vykázala na dobu deseti dnů z domácnosti v Mostě 18letého mladíka, který měl v letošním roce od března opakovaně ve společné domácnosti fyzicky napadat svoji matku, které měl tento měsíc vyhrožovat s nožem v ruce a následně vyhrožoval újmou na zdraví i své přítelkyni. Policisté mladíkovi navíc sdělili tento týden ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování.

Stejně si počínali i policisté hamerského oddělení, kteří využili zákonného oprávnění dle zákona o Policii ČR a vykázali ze společného obydlí 41letého muže. Ten měl tento měsíc v místě společného bydliště v domě na Litvínovsku nebezpečně vyhrožovat napadením a ublížením na zdraví své partnerce, kterou verbálně urážel a nadával jí, což v poškozené vzbudilo důvodnou obavu o svůj život a zdraví. I on kromě vykázání kvůli výše popsanému jednání si převzal záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování. Podezřelý Litvínovan byl policisty vykázán již několikrát.


Od začátku roku policie v Mostě vykázala již sedm osob pro podezření z páchání domácího násilí.

Podle webu policie Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv)