Svátek má: Čeněk

Regiony

Velikost textu:

Mostecký hospic převzal z rukou představitelů oblíbeného seriálu šek

Mostecký hospic převzal z rukou představitelů oblíbeného seriálu šek

 Šek v hodnotě 93.921 korun předal za přítomnosti režiséra seriálu Most! Jana Prušinovského a představitele hlavní role Luďana v podání herce Martina Hofmanna kreativní producent České televize Michal Reitler.

Ilustrační foto z akce
7. února 2019 - 07:00

„Za peníze pořídíme našim nemocným klientům léky a náplasti tišící bolest,“ prohlásila na slavnostním předání šeku ředitelka Hospicu v Mostě Blanka Števicová.
 
Režisér Jan Prušinovský (druhý zleva), Martin Hofmann a primátor Mostu Jan Paparega

Celková částka se vybrala při prosincových předpremiérách seriálu Most! v Ústí nad Labem, Ostravě, Plzni, Praze a ve městě Most. Akce v hospicu se zúčastnili i primátor Mostu Jan Paparega i náměstek hejtmana Ústeckého kraje Zdeněk Matouš. A nakonec dorazil k překvapení všech i Zdeněk Godla, který v komediálním osmidílném seriálu ztvárnil Frantu.

„Seriál Most! je jeden z důvodů, proč se těším na pondělí. Fantastický projekt plodí fantastické myšlenky a jednou z nich je i darování peněz pro tyto účely,“ řekl náměstek hejtmana Zdeněk Matouš.

Seriál Most! tvůrčího dua Jan Prušinovský, Petr Kolečko, se těší velké divácké oblibě. Každé pondělí jej sleduje v televizi kolem milionu diváků. Seriál trhá rekordy také v odložené a internetové sledovanosti. Díky ní je živá sledovanost navýšena o čtyřicet šest procent.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)