Svátek má: Vendula

Regiony

Velikost textu:

Mostecké házenkářky v předstihu slaví česko-slovenský titul

Mostecké házenkářky v předstihu slaví česko-slovenský titul

Mostecké házenkářky v předstihu slaví česko-slovenský titul. V Čechách ani na Slovensku není v letošní sezoně lepší ženský házenkářský tým než mostečtí Černí andělé.

Mistrovský tým DHK Baník Most
26. února 2020 - 07:00

Hráčky DHK Baník Most si totiž v sobotu 22. února 2020 pojistily vítězství v MOL lize, nejvyšší česko-slovenské ženské házenkářské soutěži a vybojovaly tak svůj letošní první titul.

„Velmi nás těší, že jsme využili možnost pojistit si titul tak brzy, navíc před skvělým domácím publikem. Splnili jsme si tak první letošní cíl, ale čeká nás ještě spousta práce, protože už v polovině března chceme obhájit Český pohár a čekají nás ještě boje o český titul,“ připomněl trenér mosteckých házenkářek Jiří Tancoš.

Černí andělé mají za sebou letos velmi úspěšnou, ale náročnou sezonu. Na podzim se jim jako prvnímu ženskému týmu v historii podařilo probojovat do Ligy mistrů, ve které změřili síly s nejlepšími evropskými týmy, včetně jednoho z nejúspěšnějších házenkářských družstev současnosti, maďarským Györem. Bohužel se jim z těžké skupiny nepodařilo postoupit, ale následně se s neméně těžkými soupeři utkali také ve druhé nejvyšší evropské klubové soutěži, Poháru EHF. Ani tam v silné konkurenci týmů z Maďarska, Turecka a Německa do dalších bojů nepostoupili, rozhodně ale české házené ostudu neudělali. Především ale načerpali důležité zkušenosti, které nyní využívají v domácí nejvyšší soutěži, které od začátku sezony dominují a prohráli jediné utkání.


Na jaře čeká mostecké házenkářky už zmiňovaný souboj o Český pohár v Kutné Hoře, v dubnu následuje play off o český titul. Černí andělé by jej letos rádi získali už poosmé v řadě. K úspěchům mostecké házené pomáhá také Ústecký kraj, který dlouhodobě podporuje především mládežnické týmy DHK Baník Most. Cílevědomá práce s mládeží již přináší výsledky a již asi třetina A týmu je složena z vlastních odchovankyň. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček převzal záštitu také nad domácími zápasy Černých andělů v letošním ročníku Ligy mistrů.

Podle webu Ústeckeho kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web UK)