Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Mladící se prošli po kapotě auta

Mladící se prošli po kapotě auta

Hloupou zábavou lze nazvat jednání dvou mladíků, kteří měli dle výsledků šetření policistů poškodit zaparkované osobní vozidlo.

Ilustrační foto
17. srpna 2019 - 07:00

Mladík ve věku 19 let a jeho mladší kamarád šli ve večerních hodinách z restaurace, když na jedné ulici poblíž sportovní haly je napadlo, že vyskočí na stojící škodovku. Na hlavu si dali kapuce, aby je nešlo poznat. Společně vyskočili na přední kapotu vozu a následně i na střechu. Poté z místa odešli. Na vozidle zanechali poškozenému motoristovi hmotnou škodu ve výši 33 tisíc korun. Vyšetřovatel obvinil z přečinu poškození cizí věci 19letého Mostečana, mladistvou osobu z provinění.

Z vozidla čtveřice odcizila ozdobné kryty
Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinu krádeže ve spolupachatelství 29letého muže a dva muže ve věku 33 let, všechny z Mostu. Ti měli spolu ještě se čtvrtým mužem, který je šetřen pro přestupek proti majetku, odcizit na sídlišti Zahradní v Mostě v odpoledních hodinách ze zaparkovaného vozidla tovární značky VW okrasné kryty kol. Trojice kradla i přesto, že byla za krádež již potrestána. I když z místa muži utekli, policisté z obvodního oddělení Most Zahradní nenechavce odhalili díky osobní a místní znalosti. Odcizené kryty nebyly zajištěny, ty měl jeden z obviněných prodat neznámému zájemci. Trojlístku za tuto krádež hrozí až tříletý trest odnětí svobody.


Z auta zmizel benzin
Nemilé překvapení čekalo majitele osobního vozidla tovární značky Škoda. Tento týden chtěl odjet dopoledne z parkoviště na mosteckém sídlišti Zahradní, když zjistil, že nemá v nádrži pohonné hmoty. Zřejmě v noci mu nějaký podnikavec z nádrže odčerpal benzin a způsobil hmotnou škodu ve výši 21 tisíc korun. Případem krádeže a poškození cizí věci se zabývají policisté z obvodního oddělení v Mostě.

Informace přinesl web KŘP Ústeckého kraje.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:arch.)