Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Mladí umělci přivezou do Roudnice nad Labem opět divadlo

Mladí umělci přivezou do Roudnice nad Labem opět divadlo

V prostorách augustiniánského kostela v Roudnici nad Labem se uskuteční ve dnech 10. až 12.července pod taktovkou nezávislé studentské umělecké skupiny OLDstars sedmý ročník divadelního benefičního festivalu OLDstars on the ROUD

Augustiniánský kostel
10. července 2020 - 07:00

Výtěžek z letošního ročníku bude tradičně věnován na rozvoj a opravy kláštera.Diváci budou mít možnost zhlédnout na tři desítky inscenací ze stálého repertoáru OLDstars a jejich hostů, a to včetně titulů připravovaných přímo pro tento ročník festivalu.

„Letošní ročník festivalu se nese v duchu „Přivážíme divadlo do Roudnice,“ prozradila koordinátorka festivalu Elisa Speváková. S heslem bude ladit i kolekce dárkových předmětů, které budou na festivalu k zakoupení.

Festival proběhne za dodržení všech hygienických standardů a opatření. Velká část programu je plánována pod širým nebem. Letošní program je mixem loňských a letošních nových inscenací. Těšit se v Roudnici můžete na inscenaci hru Torstena Buchsteinera Nordost, úspěšnou komedii Portugálie maďarského autora Zoltána Egressyho, na Naprosté cizince od Paola Genovese.

Zámek Kozel měl demonstrovat návrat k přírodě

Mladý režisér Ondřej Kulhavý nastudoval Vernisáž Václava Havla. V programu se objeví i scénické čtení Český ráj od Jaroslava Rudiše. Kromě divadelních vystoupení budou pro návštěvníky připraveny tradiční prohlídky gotického kláštera.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv)