Svátek má: Dalibor

Regiony

Velikost textu:

Milovníci literatury i umění se nenudí ani v době karantény

Milovníci literatury i umění se  nenudí ani v době karantény

I v období nouzového stavu a nařízené karantény Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem nezahálí a přináší svým čtenářům a milovníkům umění řadu lákavých projektů i tipů na rozšiřování čtenářské gramotnosti.

Ilustrační foto
2. dubna 2020 - 07:00

Milovníci beletrie a naučné literatury nepochybně ocení službu půjčování e-knih online, díky níž si mohou stáhnout knihu do mobilu, tabletu nebo čtečky z pohodlí domova. Služba, která je pro registrované čtenáře knihovny zcela zdarma, nabízí i nejnovější tituly.

Pro všechny fanoušky literatury a umění přichází knihovna se svým vlastním blogem. Magazín Severočeské vědecké knihovny, jak se blog nazývá, představuje jakýsi malý internetový pokoj, v němž lze nalézt recenze a tipy na četbu, různé soutěže, literární tvorbu a mnoho dalších zajímavostí.


Severočeská vědecká knihovna také zdigitalizovala některé zajímavé tituly a uložila je do své digitální knihovny Kramerius, v níž se nachází různé monografie a periodika, jejichž jádro tvoří regionální noviny.


Další tipy, které zaručují, že lidé v době pandemie koronaviru nepřijdou o svou čtenářskou vášeň, uvádí Severočeská vědecká knihovna na svých stránkách: https://www.svkul.cz/tipy-na-online-cteni-zdroje-a-aktivity/.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv)