Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Mezinárodní taneční festival láká do Ústí špičkové taneční páry

Mezinárodní taneční festival láká do Ústí špičkové taneční páry

Ve dnech 3. a 4. listopadu 2018 se ve Sportcentru Sluneta v Ústí nad Labem uskuteční 49. Mezinárodní taneční festival. Díky své tradici a prestiži byla tato akce zařazena do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

Ilustrační foto
17. října 2018 - 07:00

Organizátoři rozdělili letos festival na dvě části. V sobotu se budou konat titulární soutěže a neděle bude plná soutěží světového tanečního okruhu WDSF (World DanceSport Federation). První soutěžní den se uskuteční Mistrovství Evropy Showdance, a to v obou druzích tance – v latinsko-amerických i ve standardních.

„Dále se uskuteční Evropský pohár v kombinaci 10 tanců, což je soutěž, kterou jsme pořádali i vloni a její formát se nám líbí a na své si určitě přišli i diváci. A tyto tři mezinárodní soutěže jsou doplněny domácími šampionáty v Showdance a Formacích. Showdance a Formace. Ať na národní nebo mezinárodní soutěžní úrovni je možné v České republice vidět pouze u nás v Ústí nad Labem. Jsme za tuto unikátnost rádi a věříme, že ji ocení i diváci,“ poodhalil sobotní program ředitel akce Petr Barnat.

Neděle bude patřit deseti soutěžním kláním světového tanečního okruhu WDSF (od kategorie mládež, přes hlavní kategorii Dospělí, Senior I až po Senior IV. Po oba dny tak bude k vidění kvalitní a krásný tanec a zábava.


„Držíme se tradice a moderátorskou dvojici pro sobotní galavečer jsme sestavili z osobností, které prošli Stardance. Moderovat bude vítěz Stardance z roku 2010 herec Pavel Kříž a po boku bude mít profesionálku a rovněž účastnici Stardance, Kamilu Tománkovou,“ dodal Barnat.

Česká televize bude ze sobotního programu vyrábět dva televizní záznamy, které bude vysílat v týdnu hned následujícím po festivalu na programu ČT Sport. Organizátoři chtějí dostát co nejvíce puncu výjimečnosti v projektu Ústeckého kraje Rodinné stříbro a pevně věří, že si to v Ústí tanečníci i diváci užijí a bude se jim tu líbit.
 
Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)