Svátek má: Patrik

Regiony

Velikost textu:

Meziboří se chlubí zrekonstruovaným komplexem pro seniory

Meziboří se chlubí zrekonstruovaným komplexem pro seniory

Do Meziboří přijel na pozvání starosty města Petra Červenky hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a krajský radní Radek Belej. Prohlédli si mezibořskou radnici, diskutovali se starostou o aktivitách města. 

Prohlídka městského úřadu
17.duben 2017 - 07:00

Potom se seznámili s novým a ojedinělým projektem komunitního bydlení pro seniory tzv. Senior parkem, kde vznikne až 81 moderně vybavených bytů pro seniory. První se sem přistěhují už v květnu.


Prohlídka Senior parku, kde vznikne až 81 bytů pro seniory

„V současné době už máme třicet bytů v senior parku obsazených. V květnu se začnou stěhovat první nájemníci. Už v létě chceme mít zahradu na střeše a postupně dokončovat další etapy výstavby,“ přiblížil průběh akce investor Petr Legeza, který hosty objektem provedl. „Meziboří je velmi příjemné město. Lidé tu mají blízko do centra i do přírody. Bydlení pro seniory je potřebné a v této podobě i velmi vydařené. Jsem velmi rád, že se objekt bývalé školy, který původně patřil kraji, využije právě pro potřeby seniorů,“ pochválil projekt hejtman Oldřich Bubeníček.


Byty pro seniory jsou moderně zařízené

Poslední zastávkou byla společnost UPC, která se v Meziboří rozrostla o další prostory a nabízí tak další pracovní místa.

„O přestěhování této firmy z Prahy do Meziboří jsem usiloval více než tři roky. Jsem velmi spokojen, že se vše vydařilo. Ve městě tak postupně vznikne až tři sta pracovních míst,“ říká starosta města Petr Červenka. „Jsem velmi překvapen, jak výjimečnou firmu v Ústeckém kraji máme. Jsem vždy rád, když máme něco, co jinde nemají a v tomto případě to platí obzvlášť. Tři sta pracovních míst v regionu, který se potýká s nezaměstnaností, není zanedbatelných,“ prohlásil Oldřich Bubeníček.

Hejtman spolu se starostou diskutoval kromě tématu školství a rozvoje města také o potřebě zřízení protialkoholické záchytné služby.

Městská vinice v Ústí nad Labem se rozrostla

„Zřídit záchytku máme v plánu již několik let, čekali jsme na změnu zákona, nyní už chybí jen několik legislativních drobností, abychom mohli vyhlásit výběrové řízení na provozovatele,“ dodal hejtman, který byl také v rámci své návštěvy pozván přímo ředitelem školy Janem Novákem na oslavu 70. výročí založení litvínovského Gymnázia T.G. Masaryka.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)