Svátek má: Lukáš

Regiony

Velikost textu:

Městských a lidových slavností ve Fuldě se zúčastnily i Litoměřice

Městských a lidových slavností ve Fuldě se zúčastnily i Litoměřice

Spolupráce mezi městy Litoměřice a německou Fuldou nadále pokračuje. Tento víkend se například zúčastnil starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč Městských a lidových slavností ve Fuldě.

Ilustrační foto z akce
4. července 2019 - 07:00

Letos se oslavy nesly ve znamení oslav 1 275 let od založení kláštera v roce 744. Litoměřice se zde prezentovaly vlastním stanem, záštitu nad jejich prezentací převzal spolek Freundeskreis Leitmeritz. O propagační materiály i předměty k 800. výročí města Litoměřic byl nebývalý zájem. Při vzájemných setkáních s představiteli města Fuldy byla oceněna aktivita při rozvoji partnerských vztahů.

Foto z fotbalového turnaje

V těchto dnech se ve Fuldě také koná setkání studentů z partnerských měst. Litoměřice reprezentuje skupina deseti studentů Gymnázia Josefa Jungmanna s učitelkou Ritou Vlčkovou.


Spolupráce mezi oběma městy probíhá i na sportovní bázi. Příkladem je nedávný fotbalový turnaj ve Fuldě, kterého se zúčastnila litoměřická „stará garda“. Na hřišti se sešly výběry nejen z Litoměřic a Fuldy, ale také z měst Dankowice (Polsko), Dokkum (Holandsko) a Credition (Velká Británie). Naši reprezentanti se neztratili, po výhrách nad týmy Dankowice 3:2 a Fuldy 1:0 získali pohár pro vítěze.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto web města Litoměřice)