Svátek má: Xenie

Regiony

Velikost textu:

Město Litoměřice vyhlásilo výtvarnou soutěž proti závislostem

Město Litoměřice vyhlásilo výtvarnou soutěž proti závislostem

Vyjádření životního postoje k problémům závislostí na drogách, kouření a alkoholu je hlavní myšlenkou soutěže „Správným směrem 8“ o vytvoření nejlepšího plakátu proti závislostem.

Ilustrační foto
11. listopadu 2020 - 07:00

Tu město Litoměřice vyhlásilo začátkem října ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou Policie České republiky již po osmé.Podle starosty Ladislava Chlupáče je dobře, že se na problematiku závislostí upozorňuje: „Dnešní doba svádí k užívání drog a jiných omamných látek, které se dostávají i do škol, a snižuje se věk jejich konzumentů.“

Soutěž je určená pro žáky základních škol a studenty středních škol a odborných učilišť, které se nacházejí v Litoměřicích. Veškeré informace naleznete na stránkách komunitního plánování.

„Lze využít jakékoliv nápadité výtvarné techniky a postupy, kterými jednotlivec vyjádří svůj postoj k závislostem na drogách, kouření, alkoholu a jiných závislostech,“ uvedla manažerka prevence kriminality Lenka Benešová z odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu, která celou soutěž koordinuje.

Uzávěrka došlých grafických děl je stanovena na 15. února příštího roku a slavností vyhlášení výsledků pak proběhne 8. března.

„Na prvních pět oceněných čekají atraktivní a hodnotné ceny,“ dodává Lenka Benešová.


V loňském roce se v soutěži sešlo celkem 40 děl ze základních a středních škol. Nejlepší výtvory vybírala komise složená ze zaměstnanců pedagogicko-psychologické poradny, krajského a městského úřadu a protidrogové centrály. Vítězkami se staly Natálie Holubová ze ZŠ Ladova a Kristýna Davidová ze Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb Litoměřice. Cenu poroty pak získala Lucie Sanislavová.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto web města Litoměřice)