Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Město Litoměřice podporuje svobodu Tibetu

Město Litoměřice podporuje svobodu Tibetu

Litoměřice se znovu rozhodly podpořit Tibet. Na budově radnice visí ode dneška tibetská vlajka. Město se tak připojilo se k mezinárodní kampani „Vlajka pro Tibet“. Na 10. března připadá 60. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

Ilustrační foto
10. března 2019 - 07:00

„Litoměřice se do významné akce zapojují pravidelně od roku 1996. Byly jedním z prvních čtyř měst v České republice, které vyjádřily solidaritu s Tibeťany. Učiníme tak i letos,“ uvedl starosta Ladislav Chlupáč poté, co radní města rozhodli se vlajku opět vyvěsit.

Při povstání v roce 1959 zemřelo více než 80 000 Tibeťanů, statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru. Cílem kampaně je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.Podle Spolku Lungta, které informuje o tibetské problematice, se v loňském roce k akci připojilo 737 obcí, měst, městských částí nebo krajů. Letos se jich chystá zapojit 803. Vlajky vyvěšuje celá řada škol, včetně Univerzity Karlovy, a kromě různých organizací také mnoho občanů ČR.

Tibetskou vlajku na radnici z pověření starosty města vyvěsil pracovník infocentra Ondřej Přecechtěl (na fotografii)

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto město Litoměřice)