Svátek má: Beáta

Regiony

Velikost textu:

Město Děčín aktualizovalo svou unikátní mobilní aplikaci

Město Děčín aktualizovalo svou unikátní mobilní aplikaci

Díky podpoře Fondu Otakara Motejla a jeho finančnímu daru ve výši 100 000 Kč se opět mobilní aplikace města Děčína dočkala řady vylepšení.

Nová aplikace přináší další funkce a vylepšení
4.prosinec 2015 - 12:00

Aplikace, která je dostupná pro telefony s operačním systémem Android a iOS (iPhone), má mnoho funkcí, které jsou v rámci městských aplikací unikátní. Chcete se objednat na vyřízení občanského průkazu, řidičského průkazu, pasu, nebo přihlásit svůj automobil? Není nic jednoduššího než zapnout aplikaci na svém mobilním telefonu. V aplikaci najdete kompletní úřední desku s přílohami, úřední hodiny úřadu, kontakty na všechny pracovníky, řešení životních situací, videoreportáže, přímé přenosy a záznamy ze zastupitelstva nebo možnost zaslat dotaz na úřad. Velmi oblíbenou a využívanou je pak možnost zaplatit parkovné. To vše poskytuje mobilní aplikace občanům města.

Pro turisty, ale nejen pro ně, nově nabízí aplikace více jak 200 turisticky zajímavých míst, která jsou doplněna fotografiemi, popisem, kompletní vizitkou a možností navigace až přímo na určené místo. Najít pro turisty místo k parkování již také nebude problém, protože aplikace dokáže navést přesně na nejbližší parkovací místo. Jaké je počasí a jak vypadá město z výšky, ukážou ve vysokém rozlišení tři webkamery, které jsou dostupné přímo z menu Občan.

Jediná sépie v republice plave a prochází se v Děčíně


Novinkou je pak spojení aplikace s turistickým portálem idecin.cz a prorodinným portálem rodina.mmdecin.cz. Katalog prorodinného portálu obsahuje kategorie Sociální tématika, Školství a vzdělávání, Volný čas a Zdravotnictví. Pod těmito kategoriemi, které jsou teď on-line dostupné i v mobilní aplikaci, naleznete mateřská centra, školy, dětská hřiště, sportovní hřiště, tábory, školní jídelny, lékárny, dětské specialisty a další. To vše s detailní vizitkou a samozřejmě i s navigací k vybranému místu.

Aplikaci lze snadno stáhnout z webových stránek města nebo na zkráceném odkaze m.mmdecin.cz, kde je na výběr verze pro Android a iOS. Samozřejmostí je nalezení aplikace i v Google Play a Appstore pod jednotným názvem a klíčovým slovem „Děčín“. Nová aplikace by se tak mohla stát občanům každodenním pomocníkem a turistům vítaným průvodcem městem. Ústeckénovinky.cz informovala Markéta Lakomá, tisková mluvčí statutárního města Děčín.

(kp,usteckenovinky.cz,foto:Děčín)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: