Svátek má: Xenie

Regiony

Velikost textu:

Mateřské školy v Litoměřicích se na podzimní prázdniny uzavřou

Mateřské školy v Litoměřicích se na podzimní prázdniny uzavřou

Od pondělí 26.října dojde v Litoměřicích na základě rozhodnutí litoměřického krizového štábu k uzavření mateřských škol z důvodu zvyšujícího se počtu pracovně neschopných zaměstnanců mateřských škol.

Ilustrační foto
22. října 2020 - 07:00

Pro děti členů Integrovaného záchranného systému (IZS) a pracovníků v sociálních službách zůstane otevřena mateřská škola v Baarově ulici, která se nachází blízko nemocnice.

Za nemocné pracovníky se nedaří najít náhrada, problémem je pokrytí jednotlivých služeb. Ve spojení se středečním státním svátkem 28. října a podzimními prázdninami pro žáky základních i středních škol by tento týden mohl pomoci situaci s nedostatkem personálu vyřešit a snad i částečně stabilizovat.

„Zájem využít této nabídky musejí rodiče pracující pro IZS a v sociálních službách nahlásit ve své kmenové školce v průběhu tohoto týdne,“ upřesňuje informaci vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.


Pro školní děti (ve věku od 6 do 10 let) zaměstnanců IZS a sociálních služeb zůstává nadále k dispozici, a to i během podzimních prázdnin, Základní škola U Stadionu. O děti svých zaměstnanců se stará i nemocnice. Zřídila pro ně provizorní školu, do které mohou i poslední říjnový týden docházet. Sídlí na samostatném patře na jedné ze stanic dětského oddělení, která je pro pacienty momentálně uzavřená. Určena je pro děti už od tří let, funguje od 6,30 do 19,30 hodin.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz, foto web města Litoměřice)