Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Litoměřický park provoněly fairtradové dobroty

Litoměřický park provoněly fairtradové dobroty

V Jiráskových sadech v sobotu 12. května společně posnídaly desítky lidí. Voňavé bábovky, chutné pomazánky se surovinami od místních pěstitelů, buchty a sušenky připravené z biopotravin.

Ilustrační foto z akce
16. května 2018 - 07:00

To byly nejčastější dobroty, které si účastníci s sebou přinesli na Férovou snídani. Piknikový happening se konal na více než 170 místech v republice. V Litoměřicích se lidé sešli již poosmé, aby dali najevo, že jim není lhostejné, kdo a za jakých podmínek plodiny pěstuje.

Snídaně

„Během pikniku, kdy nám počasí přálo, si účastníci mohli vyrobit fair trade tašky z biobavlny, zakoupit řemeslné výrobky z Keni a také si zasoutěžit o nejlepší fairtradovou dobrotu,“ informovala Bohdana Dojčinovičová, koordinátorka Fairtradového města Litoměřice. Na akci měli možnost občané získat látkové tašky zajištěné odborem životního prostředí, který inicioval kampaň boje proti igelitkám (informovali jsme zde).

O doprovodný program se postarali členové mladého zastupitelstva ve spolupráci se střediskem ekologické výchovy SEVER a žáci Masarykovy základní školy.


Fair trade dává lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Zemědělci dostávají za svou kávu nebo kakao spravedlivě zaplaceno, pěstují s ohledem na životní prostředí a jejich děti mohou chodit do školy.

Podle webu města Litoměřice


(lh,usteckenovinky.cz,foto město Litoměřice)