Svátek má: Luboš

Regiony

Velikost textu:

Litoměřické vinobraní 2017 láká nabitým programem i dobrou tradicí

Litoměřické vinobraní 2017 láká nabitým programem i dobrou tradicí

Víno, hudba a dobrá nálada. O vinobraní se pro ni každoročně do centra Litoměřic dostaví přibližně dvacet tisíc návštěvníků. Letos tomu nemá být jinak.

Ilustrační foto
13. září 2017 - 07:00

„Letošní litoměřické vinobraní se ponese ve velmi podobném duchu jako v letech předchozích. Pro oba dva dny máme připravený program na šesti pódiích, dále atrakce pro děti na parkovišti u Hvězdárny, zookoutek, nebo strašidelná sklepení,“ informuje ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice Věra Kmoníčková. Přesto rok 2017 zaznamená několik novinek. Budou jimi přesuny.

„Jazzovo-swingová scéna, která měla léta místo na Dominikánském náměstí, se přestěhuje na hradní nádvoří a taneční hudba se z Kostelního náměstí přesune do atria za Kulturním a konferenčním centrem. Na Kostelním náměstí bude k poslechu a vinnému rozjímání tvořit kulisu příjemná poslechová hudba,“ doplnila Věra Kmoníčková.

V Bystré nad Jizerou stojí unikátní dřevěný silniční krytý most

Dopravní omezení spojená s vinobraním čekejte v ulicích Wintrova, Dlouhá, Novobranská a Lidická, a to 15. září od 18 hodin až do 17. září do 15 hodin. Držitelé parkovacích karet nebudou pak moci parkovat na svých místech od čtvrtka 14. září od 10 hodin do neděle 17. září do 15 hodin. V této době budou moci využívat parkoviště u soudu, u hradeb a na autobusovém nádraží.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckelisty.cz,foto archiv)