Svátek má: Lukáš

Regiony

Velikost textu:

Litoměřické gymnázium slaví „stovku“

Litoměřické gymnázium slaví „stovku“

Gymnázium Josefa Jungmanna v Litoměřicích slaví úctyhodné výročí, 100 let fungování tohoto významného vzdělávacího pracoviště.

Ilustrační foto z akce
25. června 2019 - 07:00

Při této příležitosti se gymnázium kromě ohlédnutí za bohatou a pestrou minulostí dočkalo ocenění v podobě získání titulu Fakultní škola Filozofické a Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Foto z akce

V zaplněném školním atriu přivítala všechny studenty, rodiče, přátele školy a významné hosty ředitelka Radka Balounová, která zdůraznila, jakou ctí je pro ni práce ředitelky, kterou přijímá s velikou pokorou. Za Ústecký kraj, který je zřizovatelem školy, se ujal slova hejtman Oldřich Bubeníček: „Gratuluji k tak významnému výročí a doufám, že studenti a absolventi rádi zůstanou působit v našem regionu, který vzdělané a pracovité lidi potřebuje.“ Škole blahopřál a přál úspěchy i do dalších let také náměstek hejtmana pro školství Petr Šmíd a místostarosta Litoměřic a absolvent gymnázia Karel Krejza.

Následovalo slavnostní odhalení desky, která informuje, že Gymnázium Josefa Jungmanna je fakultní školou hned dvou fakult Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Toho se spolu s ředitelkou Balounovou zhostili děkani fakult, profesorka Michaela Hrubá za Filozofickou fakultu UJEP a docent Machal Varady za Přírodovědeckou fakultu. Oba zdůraznili již fungující spolupráci obou škol.

Pro návštěvníky byl připravený atraktivní program, besedy s významnými osobnostmi, divadelní a hudební vystoupení i sportovní utkání, prodej upomínkových předmětů. Část oslav se nese v duchu první republiky, tedy doby vzniku gymnázia. V neděli oslavy zakončila mše celebrovaná litoměřickým biskupem Mons. Janem Baxantem.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto web města Litoměřice)