Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Litoměřické dopravní hřiště zaplnili prvňáci

Litoměřické dopravní hřiště zaplnili prvňáci

Pracovníci záchranné služby, městské policie, hasičů nebo Českého červeného kříže na svých stanovištích seznamovali děti s rizikovými situacemi, se kterými se ve svém životě mohou potkat.

Ilustrační foto z akce
23. září 2020 - 07:00

Zároveň se učily, jak v těchto situacích reagovat.V polovině září totiž na dopravním hřišti v Jiráskových sadech proběhla akce Bezpečně do školy pro všechny nově nastoupivší prvňáky z litoměřických základních škol. Prohlídka hasičského vozu, praktické vysvětlení funkcí světel semaforu na přechodu pro chodce nebo seznámení s figurínou, na které se cvičí záchrana života, doplnily aktivity pro žáky prvních tříd.

„Kromě složek integrovaného záchranného systému vytvořily stanoviště pro malé účastníky i studentky Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb, Adélčin dvoreček nebo nezisková organizace Černí koně,“ uvedl Jan Vochomůrka z komunitního plánování městského úřadu.


Akce se koná každoročně v rámci celorepublikové kampaně Národní den bez úrazu a je organizovaná pracovníky komunitního plánování Odboru sociálních věci a zdravotnictví Městského úřadu Litoměřice ve spolupráci s DDM Rozmarýn.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto web města Litoměřice)