Svátek má: Lýdie

Regiony

Velikost textu:

Litoměřice si podnikatele hýčkají

Litoměřice si podnikatele hýčkají

Litoměřice jsou čtvrtým nejlepším městem pro podnikání v Ústeckém kraji. Vyplynulo to z nedávného výzkumu s názvem „Město pro byznys“, který  již podesáté porovnával podnikatelský potenciál měst a obcí z České republiky. 

Město Litoměřice
8. března 2018 - 07:00

Jen o jedinou příčku tak tentokrát unikla Litoměřicím pomyslná medaile.Celkem bylo do výzkumu zapojeno šestnáct měst z Ústeckého kraje. První příčku obsadil Děčín, druhou Teplice a třetí pak Lovosice. Na posledním místě se umístila Kadaň. Litoměřice se dlouhodobě drží mezi nejlépe hodnocenými městy a pyšní se tak kombinací přívětivého přístupu veřejné správy k podnikatelům a celkově kvalitními podmínkami pro podnikání.


„I za bramborovou medaili jsme rádi,“ říká s úsměvem tajemník Městského úřadu v Litoměřicích Milan Čigáš, který místní podnikatele zve v měsíčních intervalech na pravidelná setkání, kde si vzájemně sdělují své připomínky a poznatky a hledají tak co nejpřívětivější společnou cestu k další spolupráci. Radnice také na svých webových stránkách zřídila samostatnou sekci pro podnikatele.

Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií. Jednou z nich je podnikatelské prostředí, druhou pak přístup veřejné správy. Hodnocení je založeno na mnoha kritériích, mezi která patří například podíl malých, středních i velkých firem ve městě, vzdálenost od dálnice či nezaměstnanost. Důležitá je také výše průměrného platu či daně z nemovitosti pro podnikatele. Kladně je hodnoceno například množství zahrad, lesů či vodních ploch.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv)