Svátek má: Vojtěch

Regiony

Velikost textu:

Litoměřice hostí mezinárodní kongres ochránců přírody

Litoměřice hostí mezinárodní kongres ochránců přírody

Do Ústeckého kraje se sjelo více než 130 ochránců přírody, tzv. rangerů, z 26 především evropských zemí. Právě Litoměřice hostí třídenní Evropský kongres strážců přírody.

Ilustrační foto
13.květen 2017 - 07:00

Slavnostního zahájení se ve středu 10. května v litoměřickém kulturním domě zúčastnila také radní pro kulturu a památkovou péči, zemědělství, životní prostředí a venkov Jitka Sachetová, která akci také zaštítila.


Foto z akce

Mezinárodní federace strážců přírody pořádá setkání strážců evropských států pouze jednou za tři roky.


Foto z akce

„Jsem velmi ráda, že u nás v kraji máme možnost hostit tuto jedinečnou mezinárodní konferenci, kde si jednotliví účastníci mohou předat zkušenosti a poznatky ze svého oboru, a těší mě, že se odehrává právě na Litoměřicku, kde se svou rodinou žiji,“ řekla radní Jitka Sachetová.

Dobrovolníci se žlutými kytičkami vyrazili do ulic


„Vážíme si toho, že se kongres bude konat právě u nás. Věříme, že se jeho účastníkům bude ve městě, které prosazuje řadu ekologických projektů souvisejících s šetrným přístupem k životnímu prostředí a patří mezi nejaktivnější města v Národní síti Zdravých měst, líbit,“ věří Ladislav Chlupáč, starosta města Litoměřice, v němž sídlí i Asociace strážců přírody ČR.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)