Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Litoměřičané si přejí novou víceúčelovou sportovní halu

Litoměřičané si přejí novou víceúčelovou sportovní halu

Nejvíce účastníků pondělního diskusního fóra si přeje vybudovat v Litoměřicích víceúčelovou sportovní halu. 

Ilustrační foto z akce
10.duben 2017 - 07:00

Námět, který vznikl u diskusního stolu věnovaného sportu a kultuře, získal 48 hlasů od zhruba dvou stovek lidí, které se akce každoročně pořádané v domě kultury zúčastnily. Na druhém místě se umístil požadavek na instalaci klimatizace a modernizace vzduchotechniky v kině Máj a na třetím omezení počtu parkovacích míst na Mírovém náměstí. Vlastní diskusní stůl měli i mladí zastupitelé, zastupující žáky a studenty litoměřických škol. Jejich požadavek na snížení nájemného v domě kultury pro pořádání kulturních plesů se vešel do TOP desítky.


Foto z akce

„Diskusní fórum se mi líbilo. Atmosféra byla pracovní a příjemná, bez napětí. Za sebe mohu říct, že například stavba víceúčelové sportovní haly má i mou podporu,“ okomentoval průběh akce místostarosta Karel Krejza, který hned v jejím úvodu krátce zhodnotil, jak se daří vypořádávat s náměty definovanými na loňském diskusním fóru. Nejprve přiznal, že požadavek na rekonstrukci plaveckého bazénu vedení města překvapil, neboť podle něj v Litoměřicích existuje řada důležitějších úkolů volajících po řešení.


Foto z akce

„Každopádně se jím zabývat budeme a zařadili jsme ho do zásobníku projektů,“ uvedl místostarosta. Naopak již letos by měly být vyslyšeny hlasy obyvatel, které loni volaly po modernizaci tržnice hyzdící historické jádro města. Projekt je připraven a rekonstrukce bude zahájena pravděpodobně na podzim. Stejně tak postupně dochází k instalaci odpadkových košů na místa, která lidé jmenovali v anketě, a plnění dalších požadavků.


Foto z akce

Také náměty definované na letošním diskusním fóru ověří anketa.

„Probíhat bude od příštího týdne do 7. května na webu Zdravého města Litoměřice. V listinné podobě je možné ji vyplnit na informačním centru na Mírovém náměstí,“ informoval politik Zdravého města Litoměřice Petr Hermann. Součástí ověření problémů bude též sociologický průzkum, realizovaný v průběhu dubna. Deset definovaných problémů ověřených anketou i průzkumem budou v červnu předloženy radě a zastupitelstvu k řešení.

Organizace veřejného diskusního fóra byla podpořena ze Státního fondu životního prostředí Ministerstva životního prostředí.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto město Litoměřice)