Svátek má: Ferdinand

Regiony

Velikost textu:

Lidé třídí více odpadu, stále však zůstává i v komunálu

Lidé třídí více odpadu, stále však zůstává i v komunálu

Papíru, plastu i skla lidé v Chomutově loni vytřídili více, než je průměr předchozích let.

Ilustrační foto
15. května 2019 - 07:00

“Nejvíce vzrostl počet svezených tun papíru a plastu, je to dáno mimo jiné také navýšením počtu kontejnerů, které se snažíme rozmisťovat tak, aby s odpadem nemuseli lidé chodit příliš daleko. Stále však v komunálním odpadu zůstává vysoký počet tun neroztříděných komodit, což je škoda,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.V roce 2018 se zvýšilo množství svezeného separovaného odpadu oproti průměru zaobdobí let 2013 až 2017. “U papíru činil nárůst o 29 procent, u plastů o 32 a u skla o 7 procent oproti zmiňovanému období. Lidé tedy vytřídili 775 tun papíru, 517 tun plastu a 440 tun skla,” upřesnil vedoucí provozovny odpadového hospodářství Marek Pohl.

Technické služby loni pokračovaly s navyšováním počtu kontejnerů, z těch stávajících jich celkem 144 vyměnily. Ve spolupráci s MMCH se vybudovala nová kontejnerová stání v lokalitách Komenského, Sokolská, Na Průhoně, Jiráskova a Puchmayerova. V letošním roce se počítá s vybudováním nových kontejnerových stání v ulicích Mostecká a Náměstí dr. Beneše.

Právě kvůli vyššímu počtu tříděného odpadu a navýšení počtu kontejnerů posílily loni technické služby svoz papíru a plastů, nyní ho svážení dvakrát týdně. Důvodem však je také větší objem komodit, protože lidé ne vždy sešlápnou plastové lahve nebo stlačí papírové krabice a kontejner se tím pádem rychleji zaplní.

Pro Ústeckenovinky.cz Petra Lípová, Technické služby města Chomutova, přisp. organizace

(lh,ustekenovinky.cz,foto TSmCh)