Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Letní odstávky na Chomutovsku budou maximálně čtyřdenní

Letní odstávky na Chomutovsku budou maximálně čtyřdenní

Na tradiční letní odstávky se v současné době připravuje ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ na Chomutovsku. Budou mít klasický scénář: revize, údržba a výměna potrubí a armatur tam, kde již dosluhují.

Ilustrační foto
20. července 2018 - 07:00

Tradiční letní odstávky jsou nezbytnou prevencí, díky níž jsou zajištěny kvalitní a spolehlivé dodávky tepla a teplé vody v zimním období, potažmo během celé nadcházející otopné sezony 2018/19. Jako první se bez teplé vody ocitnou obyvatelé chomutovských sídlišť Březenecká, Kamenná, Zahradní a Písečná a tím pádem i Jirkova. Výměna dvou armatur v jímce v chomutovské Stavbařské ulici totiž zamezí dodávkám tepelné energie pro ohřev vody do výše zmiňovaných sídlištních lokalit již 20. července. Protože se jedná mimo jiné i o páteřní propojení pro Jirkov, ocitnou se pochopitelně bez teplé vody i obyvatelé sousedního města. V Chomutově by měla odstávka skončit 23. července, v Jirkově o den později.  Zde také v centru města a na sídlištích Vinařice I a II proběhnou běžné kontroly spojené s údržbou, jíž nelze realizovat za běžného provozu. Dojde i na opravu potrubí teplé vody u jedné z výměníkových stanic.

Jednodenní odstávky jsou pak ještě v Chomutově naplánovány na 23. a 24. červenec.  V prvním případě půjde o Zadní Vinohrady a ve druhém o takzvanou vrchní část města s lokalitami Černý vrch, Na Průhoně, Merkur a okolní ulice. Poněkud déle, a to vzhledem k výměně potrubí mezi Václavskou a Cihlářskou ulicí a instalaci čtyř sekčních uzávěrů na dvou místech, nepoteče teplá voda v ulicích Erbenova, Cihlářská a Kostnická (24. – 28. 7.) a dále v ulicích Lipská, Lužická, Heyrovského a Havlíčkova (27. – 31.7.)

„Odstávky dodávek tepelné energie jsou podle plánu rozděleny tak, aby se podařilo v co nejkratších časech opravit, zkontrolovat a zrevidovat veškeré zařízení, které za normálního provozu není možné odstavit. V případě mimořádností zjištění při revizích, které by vyžadovaly změnu délky odstávky, budeme odběratele neprodleně informovat. Jinak se samozřejmě spíše snažíme odstávky naopak co nejvíce zkrátit, aby se svého jinak každodenního teplovodního komfortu dočkali obyvatelé obou měst co nejdříve,“ dodává k tomu František Pracný, manažer ČEZ Teplárenské z provozní jednotky Chomutov.


To podle něj pochopitelně platí i pro města Kadaň a Klášterec nad Ohří. V královském městě bude odstávka jednodenní, a to 6. srpna kvůli výměně měřiče tepla na předávacím místě Tepelného hospodářství Kadaň. V době od 6. do 8. srpna navíc proběhne i oprava potrubí mezi Elektrárnou Tušimice a Doly Nástup Tušimice. Od 20. do 23. srpna se jako poslední dočkají odstávky teplé vody obyvatelé Klášterce nad Ohří, a to z důvodu přeložky horkovodního potrubí v Elektrárnách Prunéřov.

Pro Ústeckenovinky.cz Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy

(lh,usteckenovinky.cz,foto ČEZ)