Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Labská stezka je připravená na sezónu, otevře nové úseky

Labská stezka je připravená na sezónu, otevře nové úseky

Labská stezka, jedna z nejoblíbenějších evropských dálkových tras, se blíží v Ústeckému kraji svému dokončení v režimu cyklostezky.

Ilustrační foto
19. května 2020 - 07:00

Aktuálně jsou ve výstavbě dva úseky, které by měly být kompletně dokončeny na podzim. Na některých dílčích částech se ale možná cyklisté projedou už v létě.

Ústecký kraj je realizátorem a investorem cyklostezky Labská stezka. V letošním roce se pracuje v trase Třeboutice – Křešice – Nučnice a Račice – Hněvice. Vysoutěžená cena 45, 2 milionu a 28, 4 milionu se může zvýšit o vícepráce v souvislosti s nestabilním terénem, jiné úseky by naopak mohly být pro cyklisty sjízdné již v letních měsících. Úseky jsou spolufinancované z IROP a SFDI, zhotoviteli jsou společnosti PORR a Strabag.

„Labská stezka je jedním z nejlepších turistických produktů v Ústeckém kraji, o čemž svědčí i řada místních i zahraničních ocenění. V současné době může být ideálním lákadlem pro návštěvníky z celé republiky, protože nabízí možnost pohybu na čerstvém vzduchu v příjemném a rozmanitém prostředí, přitom v komfortním provedenía se stále rostoucí nabídkou gastronomie a dalších služeb a zážitků,“ řekl náměstek pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš.


Dokončením rozestavěných částí bude dokončen úsek stezky procházející Ústeckým krajem v celkové délce 96 km. Ústecký kraj do výstavby investoval více než 400 milionů korun, jednotlivé úseky byly spolufinancovány dotací z ROP Severozápad, IROP a SFDI. Ekonomický přínos cyklostezky pro region byl na základě loňského šetření spočítán na cca 60 milionů korun za sezónu, přičemž má stále potenciál růstu. V současné době se právě cykloturistika může stát motorem místního cestovního ruchu.

Pro Ústeckenovinky.cz Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková,Krajský úřad Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web UK)