Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Kvůli celníkům posmutněla pěti Rumunů

Kvůli celníkům posmutněla pěti Rumunů

Ústečtí celníci se zachovali proti pětici rumunských mužů velmi krutě. Zabavili jim pokouřeníčko, které si vezli v pytlích s sebou – 419 krabiček cigaret.

Nalezené cigarety
12. listopadu 2020 - 07:00

Z Rumunska přes české luhy a háje jeli do Německa pro ošoupaná auta, která chtěli v Rumunsku prodat svých soukmenovcům.

„Téměř devět tisíc kusů cigaret odhalili o víkendu ústečtí celníci v rumunské dodávce. Během noční směny kontrolovala hlídka na dálnici D8 u tunelu Radejčín vozidla jedoucí směrem do Německa. Asi hodinu po půlnoci si hlídka vytipovala ke kontrole tmavě modrou rumunskou dodávku Mercedes-Benz s vlekem k přepravě osobních vozidel. Osádku vozidla tvořilo pěti mužů ve věku 28, 30, 46, 50 a 53 let. Celníci při kontrole vozu objevili tři igelitové pytle s cigaretami pod předními sedadly. Další krabičky cigaret odhalili ve třech igelitových taškách v odkládacích přihrádkách vozidla. Celkem nalezli 259 krabiček cigaret značek Kent, 150 Rothmans a 10 krabiček cigaret značky Winston,“ uvedl Jiří Nejedlý z ústeckého celního úřadu.

Rumuni se dušovali, že si kuřivo vezou pro osobní spotřebu. Ale cigarety osvobozené od spotřební daně pro 1 osobu jsou pouze do 800 kusů.

„Řidič nepředložil nabývací či přepravní doklady prokazující řádné zdanění tabákových výrobků. Proto byly cigarety zajištěny a převezeny do celního skladu. Porušení předpisů bude dále řešeno ve správním řízení, což skončí nemalou pokutou,“ dodal Nejedlý.

Pro Ústeckenovinky.cz (fr)

(lh,usteckenovinky.cz,foto fr)