Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Krásy známé i neobjevené představí veletrh cestovního ruchu

Krásy známé i neobjevené představí veletrh cestovního ruchu

V únoru proběhne v České Kamenici 2.ročník speciálního veletrhu cestovního ruchu zaměřeného na oblast Českého Švýcarska a Lužických hor.

Jetřichovické vyhlídky
23. ledna 2020 - 07:00

Smyslem veletrhu je propojit subjekty působící v cestovním ruchu, navázat kontakty, vyměnit zkušenosti a informace z turismu na území Lužických hor a Českého Švýcarska.

„České Švýcarsko je mezi místními i zahraničními turisty známé jako překrásná a atraktivní destinace, Lužické hory jsou zatím trochu neobjeveným šperkem, který si ale určitě zaslouží více pozornosti. Společný veletrh je skvělou příležitostí předat si zkušenosti, ukázat si místní speciality a představit nabídku obou destinací na prahu turistické sezóny 2020,“ řekl Zdeněk Matouš, náměstek hejtmana pro cestovní ruch, který nad veletrhem převzal záštitu.

Akce se koná ve čtvrtek 6. února od 8:30 v Domě kultury v České Kamenici. Kromě novinek z obou stran české a německé hranice Českého a Saského Švýcarska a z Lužických a Žitavských hor zazní také informace ze Správy národního parku. Představí se hostitelské město Česká Kamenice. Návštěvníci se mohou těšit na povídání fotografa Václava Sojky o tom, jak vznikají ikonické fotografie Českého Švýcarska. Na veletrhu se také představí Křišťálové údolí nebo nově vznikající projekt Hřebenovka v Českém Švýcarsku. Kromě zajímavých přednášek zde dostanou prostor organizace a jednotlivci působící v cestovním ruchu formou bloku krátkých prezentací, na stáncích proběhnou prezentace místních produktů a ochutnávky.  


Akci připravily destinační agentury České Švýcarsko a Lužické hory.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web UK)