Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Krajské setkání Svazu měst a obcí proběhlo na Ústeckém úřadě

Krajské setkání Svazu měst a obcí proběhlo na Ústeckém úřadě

Tradiční každoroční krajská setkání zahájil Svaz měst a obcí České republiky tentokrát v Ústeckém kraji. Na krajském úřadě se sešli představitelé obcí, měst a primátoři statutárních měst a nechyběl ani hejtman Oldřich Bubeníček.

Ilustrační foto z akce
13. února 2019 - 07:00

Právě Teplice z Ústeckého kraje se v nedávné době staly posledním statutárním městem, které přistoupilo do SMO.

Foto z jednání

„Jsem rád, že je Ústecký kraj v něčem první, že letošní krajská setkání zahajujeme právě u nás. Oceňuji projekt svazu na spolupráci se Zakarpatím a chtěl bych zde připomenout, že Ústecký kraj již s touto oblastí spolupracuje delší dobu a velmi úspěšně. Mohu jmenovat otevření Českého domu regionu v Užhorodě, darování sanitního vozu od Krajské zdravotní, a. s., předání hmotných darů pro složky záchranářů v Zakarpatské oblasti a jako vrchol festival České dny v Zakarpatí, který proběhl s velkým ohlasem v září loňského roku,“ řekl v úvodním proslovu hejtman Bubeníček.

Dále se představila nová výkonná ředitelka Svazu měst a obcí Radka Vladyková, která je ve funkci, již převzala po Pavlu Drahovzalovi, od 1. února letošního roku. Poděkovala všem partnerům krajských setkání a seznámila účastníky se strukturou, posláním a aktivitami svazu.

Na jednání se řešila příprava nového programovacího období pro roky 2021 – 2027, projekty svazu, příprava sčítání obyvatel v roce 2021 a také změna stanov a volba orgánů svazu. Akce proběhla pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)