Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Krajská zdravotní získala nové monitory dechu pro novorozence

Krajská zdravotní získala nové monitory dechu pro novorozence

Patnáct nových monitorů dechu v celkové hodnotě 30 tisíc Kč od ředitelky Nadace Křižovatka Mgr. Štěpánky Pokorníkové získala Krajská zdravotní, a. s., pro svá novorozenecká zdravotnická pracoviště v děčínské a mostecké nemocnici.

Z předání monitorů dechu
1. října 2019 - 07:00
 
Slavnostní předání techniky proběhlo v polovině září letošního roku.

Pěti novými monitory dechu z celkového daru nově disponuje dětské a dorostové oddělení Nemocnici Děčín, o. z.

„Monitory využívají nejen zdravotnice naší novorozenecké stanice, ale stále častěji i maminky, které si je mohou po propuštění z nemocnice zapůjčit domů. Vzhledem k nutné obnově přístrojů jsme rádi, že jsme díky sponzorům prostřednictvím Nadace Křižovatka získali monitory dechu nové,“ uvedla MUDr. Renata Přibíková, primářka Dětského a dorostového oddělení Nemocnice Děčín, o. z.Deset monitorů dechu získalo perinatologické centrum Nemocnice Most, o. z.

„Monitory dechu se staly nezbytným vybavením našeho centra. Využíváme je k monitorování dechu zejména u nezralých novorozenců. Spádovost našeho pracoviště je nejen západní část Ústeckého kraje, ale také Karlovarský kraj. Mostecko je region s největším počtem narozených nedonošených dětí. Průměr v České republice je sedm procent, u nás dosahuje patnácti procent,“ řekla MUDr. Marie Váchová, primářka Dětského a dorostového oddělení Nemocnice Most, o. z.

Kostel Povýšení sv. Kříže ve Veselí nad Lužnicí skrývá Boží hrob

Podložka monitoru dechu se vkládá  pod matraci v lůžku dítěte a čidla reagují na pohyb hrudního koše miminka. V případě zástavy dechu spustí monitor dechu zvukový signál upozorňující na apnea pauzu.

(red,usteckenovinky.cz,foto:krajskazdravotni)