Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Krajská zdravotní otevírá také v chomutovské nemocnici odběrové místo

Krajská zdravotní otevírá také v chomutovské nemocnici odběrové místo

Krajská zdravotní otevírá také v chomutovské nemocnici odběrové místo pro pacienty s indikovaným podezřením na nákazu COVID-19. Zdravotníci budou třídit pacienty přicházející na jednotlivá zdravotnická pracoviště.

Ilustrační foto
21. března 2020 - 07:00

Počínaje pátkem 20. března od 7:00 hodin bude zavedena triáž všech pacientů přicházejících do chomutovské nemocnice. Vchod do areálu nemocnice bude pro veřejnost možný jen z Edisonovy a Beethovenovy ulice.Krajská zdravotní, a. s., v chomutovské nemocnici rovněž otevře od pátku 20. března odběrové místo, v němž budou zdravotníci provádět indikovaným pacientům, kteří mohou přijet i autem, odběr pro test na nákazu virem způsobujícím onemocnění COVID-19.

Již od čtvrtka 19. března probíhá triáž pacientů v ústecké Masarykově nemocnici, kdy vstup je umožněn pouze přes stan umístěný před pavilonem „B“, ve kterém zdravotníci třídí pacienty mířící na jednotlivá zdravotnická pracoviště.

Pro pacienty s indikovaným podezřením na nákazu COVID-19 jsou od čtvrtka 19. března otevřena odběrová místa v děčínské, ústecké, teplické a mostecké nemocnici. „Podle seznamů z Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje pro tento den k testům bylo přihlášených 145 lidí, z nichž většina dorazila,“ uvedl náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s., MUDr. Aleš Chodacki.


Testy probíhají každý den od 8:00 do 16:00 hodin.

Odběrová místa:
  • Nemocnice Děčín, o. z., U Nemocnice 1, 405 99  Děčín II, plocha u pavilonu „J“
  • Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., Sociální péče 3316/12A, 400 11 Ústí nad Labem, parkoviště u pavilonu „O“
  • Nemocnice Teplice, o. z., Duchcovská 53, 415 29 Teplice, plocha u pavilonu nových operačních sálů,vjezd z ulice Anglická
  • Nemocnice Most, o. z., J. E. Purkyně 270, 434 64 Most, plocha vedle pavilonu „A“
  • Nemocnice Chomutov, o. z., Kochova 1185, 430 12  Chomutov, plocha za pavilonem „D“, vjezd z ulice Beethovenova

Pro Ústeckenovinky.cz Krajská zdravotní

(lh,usteckenovinky.cz,foto Krajská zdravotní)