Svátek má: Vincenc

Regiony

Velikost textu:

Krajská zdravotní omezila návštěvy v porodnici v Masarykově nemocnici

Krajská zdravotní omezila návštěvy v porodnici v Masarykově nemocnici

Krajská zdravotní, a.s., (KZ) přistoupila až do odvolání k omezení návštěv na Oddělení šestinedělí a Porodnice nadstandard Gynekologicko-porodnické kliniky Fakulty zdravotnických studií J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Ilustrační foto
3. března 2021 - 07:00

A zároveň Krajské zdravotní, a.s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., s výjimkou přítomnosti třetí osoby u porodu.

K zákazu návštěv na uvedených lůžkových zdravotnických pracovištích KZ přistoupila z důvodu zhoršující se epidemické situace v šíření nového koronaviru SARS-CoV-2 způsobující onemocnění COVID-19 v České republice, Ústecký kraj nevyjímaje. Ze stejného důvodu až do odvolání KZ neumožní přítomnost osob blízkých při ambulantním provádění ultrazvukového vyšetření v těhotenství.

„K tomuto opatření jsme bohužel byli nuceni přistoupit a rozhodování nebylo jednoduché. Chceme jím přispět k zamezení dalšího šíření nákazy nebezpečného virového onemocnění, s nímž naši zdravotníci bojují již více než jeden rok,“ zdůraznil MUDr. Jiří Laštůvka, náměstek pro řízení zdravotní péče KZ.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:arch.)