Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Krajská zdravotní obdržela darem pět televizorů

Krajská zdravotní obdržela darem pět televizorů

Krajská zdravotní, a. s., obdržela dar pro Oddělení následné péče Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice, o. z., v Ryjicích. Je jím pět nových televizorů do pacientských pokojů v celkové hodnotě 25 tisíc korun. Donátorem je pan Jiří Starý z Ústí nad Labem.

Ilustrační foto
11.červenec 2017 - 07:00

„Poprvé jsem měl možnost podívat se do Ryjic před několika měsíci, kdy jsem navštívil hospitalizovaného strýce, a velmi mile mě překvapil přístup personálu. Řekl jsem si, proč nepřispět na to, aby se lidé tady cítili ještě víc jako doma,“ vysvětlil Jiří Starý, který pracuje jako geolog a velmi rád cestuje po světě.

„Mohu srovnávat. My se tady máme poměrně dobře a mnoho lidí řeší starosti, které starostmi podle mého soudu  nejsou. Ale každý může přispět – někdo korunou, někdo větší částkou,“ nepovažuje své donátorství za nic mimořádného.


„Myslím si, že jde o mimořádný počin. Líbí se mi přístup, když chce člověk udělat dobrý skutek, když přispěje na něco, co slouží všem. Zdejší pacienti jsou omezeni ve všech svých činnostech a televize jim určitě je výborným  společníkem,“ řekla Mgr. Markéta Svobodová, hlavní sestra Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice, o. z.

Primářka ryjického oddělení MUDr. Petra Kozmová připomněla, že oddělení následné péče není první, které Jiří Starý obdaroval. Podle jejích slov již dříve přispěl onkologickému oddělení ústecké Masarykovy nemocnice a přispívá stále.

Zaměstnanci Skupiny ČEZ věnovali po desáté čas dobré věci

„Nedělá to každý, obdivuji to. Vždy jsem velmi ráda, když pacient nebo rodina poděkují. Je to hezké a je tím vidět, že se práce dělá dobře. Jsme i za to vděční,“ dodala MUDr. Petra Kozmová.

Pro Ústeckénovinky.cz Krajská zdravotní a.s.

(lh,usteckenovinky.cz,foto Krajská zdravotní)