Svátek má: Xenie

Regiony

Velikost textu:

Krajská zdravotní navyšuje kapacity lůžek pro pacienty s COVID-19

Krajská zdravotní navyšuje kapacity lůžek pro pacienty s COVID-19

Krajská zdravotní, a. s., (KZ) zprovoznila na Infekčním oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., nový rentgen.

Nový rentgen.
19. října 2020 - 07:00

Letos na jaře, v době první vlny pandemie způsobené novým koronavirem, na tomto pracovišti předala do užívání zdravotníkům zrekonstruovaný operační sál. Vedení KZ v těchto dnech s předstihem reagujena vývoj epidemiologické situace kolem nákazy SARS-CoV-2 způsobující onemocnění COVID-19. S růstem počtu pacientů vyžadujících hospitalizaci, na základě schváleného pandemického plánu, podle potřeby navyšuje počet standardních a intenzivních lůžek.

„Jsem rád, že v dnešní nelehké době můžeme zdravotníkům v první linii na našem infekčním oddělení takto předat nejmodernější zobrazovací techniku světového výrobce Samsung, kterou zde provozuje další naše špičkové pracoviště, radiologická klinika. Pořizovací cena přístroje přesáhla 6 milionů Kč včetně DPH. Financování bylo zajištěno z vlastních investičních zdrojů Krajské zdravotní,“ řekl Ing. Jiří Novák, předseda představenstva KZ.

„Přístroj je uváděn do provozu v době, kdy největší poskytovatel zdravotní péče v Ústeckém kraji musí čelit následkům pandemie a postupně uvolňovat potřebná lůžka pro pacienty s nemocí COVID-19, to vše při zachování urgentní péče pro ostatní nemocné vyžadující hospitalizaci. Aktuálně připravuje další více než čtyřicítku takových lůžek na odděleních našich nemocnic, 12 intenzivních v Ústí nad Labem, 7 intenzivních v Teplicích a 24 standardních lůžek v Mostě,“ informoval Ing. Petr Fiala, generální ředitel společnosti.V rámci KZ je nyní pro pacienty s novým typem koronaviru vyčleněno 191 lůžek, 49 z nich pro intenzivní péči.

„Celkem jsme schopni v Ústeckém kraji, kdy Krajská zdravotní na sobě nese největší zátěž této situace, připravit až 400 standardních lůžek a 80 lůžek pro intenzivní péči. Chci proto všem, kdo navyšování lůžkových kapacit zajišťují, poděkovat. A popřát kolegům z infekčního oddělení a dalších pracovišť, které přímo bojují s koronavirem, hodně štěstí,“ uvedl MUDr. Tomáš Hrubý, náměstek pro řízení zdravotní péče KZ.

„Pokud jde o nový přístroj na infekčním oddělení, jistě zaujmou jeho parametry. Vyniká zejména velmi vysokou bezpečností provozu. Radiační dávka, kterou pacient obdrží,je u tohoto modelu na nejnižší možné úrovni. Digitální detektory vytvářející rentgenový obraz patří k nejlepším na světě,“ přidal svůj postřeh MUDr. Aleš Chodacki, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.


„Já i mí kolegové velmi oceňujeme možnost, že v době pandemie onemocnění COVID–19 je pacienta možné vyšetřit v rámci infekčního pavilonu bez složitého přesunu na centrální RTG pracoviště. Pro tyto pacienty je nutné detailní zobrazení plicních struktur a nelze opomenout ani rychlost zobrazování,“ uvedl primář ústeckého infekčního oddělení MUDr. Pavel Dlouhý.

Pro Ústeckenovinky.cz Krajská zdravotní

(lh,usteckenovinky.cz,foto Krajská zdravotní)