Svátek má: Drahoslava

Regiony

Velikost textu:

Krajská zdravotní chce obnovit jednání s varnsdorfskou nemocnicí

Krajská zdravotní chce obnovit jednání  s varnsdorfskou nemocnicí

Vedení Krajské zdravotní,a.s.,(KZ) má zájem o obnovení jednání o využití varnsdorfské nemocnice.

Ilustrační foto
8. ledna 2020 - 07:00

Deklarovalo jej v dopise, který v pondělí 6. ledna 2020 zaslalo Radě města Varnsdorf.Jednání mezi zástupci KZ a zástupci města Varnsdorf a Nemocnice Varnsdorf byla zahájena, v návaznosti na zájem Ústeckého kraje zajistit obyvatelům Šluknovského výběžku kontinuitu dostupné zdravotní péče, na konci roku 2017.


„Máme zájem navázat na spolupráci s městem Varnsdorf a tamní nemocnicí, která započala před více než dvěma lety. Předpokládali jsme etapovité zahájení spolupráce, a to nejdříve v segmentu ambulantní spolupráce formou otevření indikačních poraden v oboru gynekologie a chirurgie, které by nenahrazovaly ambulance již v místě etablované, ale pouze je doplňovaly a následně rozšiřovaly. Navrhovali jsme pak v druhé etapě prohloubení spolupráce formou zřízení pracoviště jednodenní chirurgie pro obory gynekologie, ortopedie a chirurgie, přičemž jedním ze základních předpokladů bylo dořešení pro poskytovatele lůžkové zdravotní péče značně nevýhodných úhradových mechanismů jednodenní péče od zdravotních pojišťoven,“ připomněl Ing. Jiří Novák, předseda představenstva KZ s tím, že společnost chce na již absolvovaná jednání navázat tak, aby mohla zahájit provoz uvedených zdravotnických pracovišť a spolupracovat v dalších oborech.


„Veškeré uvedené kroky vedení KZ směřují k zajištění kvalitní dostupné zdravotní péče pro obyvatele Šluknovského výběžku, což deklaroval již před zahájením jednání v roce 2017 jediný akcionář Krajské zdravotní, a. s. – Ústecký kraj,“ zdůraznil Ing. Jiří Novák.

Pro Ústeckenovinky.cz Krajská zdravotní a.s.

(lh,usteckenovinky.cz,foto Krajská zdravotní)