Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Kradli napříč okresy

Kradli napříč okresy

Několika krádeží a pokusů o ně se podle chomutovských kriminalistů v druhé polovině září měli společně dopustit dva muži z Loun ve věku 29 a 30 let.

Ilustrační foto
29. října 2019 - 07:00

Dle dosavadních zjištění policie se muži v uvedené době na Chomutovsku celkem třikrát vloupali do garáží, přičemž do jedné z garáží se vloupali dokonce dvakrát během tří dnů. Odcizit z ní měli nejprve pouze drobnosti, například makety polních vojenských telefonů, dalekohled a sekeru, posléze však měli ukrást koupelnovou skříňku a stavební lešení. V další garáži jejich pozornosti neunikla elektrická koloběžka. Podle sděleného obvinění byla předmětem jejich zájmu i vozidla. Do jednoho z nich se podle všeho pokusili vloupat, čímž poškodili zámek dveří, ale dovnitř se nedostali. U dalšího kromě zámku dveří poškodili poškrábáním i karoserii. Jedno nákladní vozidlo se zřejmě pokusili odcizit, dostali se dovnitř, nastartovat se jim ho však nepodařilo. Tak z něj alespoň odcizili doklady, lékárničku a reflexní bundu. Svým počínáním měli způsobit škodu na odcizených věcech předběžně ve výši téměř 40 tisíc korun, poškozením pak vznikla škoda přesahující částku 13 tisíc korun. Část odcizených věcí včetně elektrické koloběžky v hodnotě 26 tisíc korun se policistům podařilo zajistit a některé již byly vráceny majitelům.

Po jednom z popsaných vloupání do garáže byli v noci na místě činu oba podezřelí zadrženi policejní hlídkou vejprtského obvodního oddělení. V průběhu prověřování pak kriminalisté zjistili, že muži mají mít na svědomí i další uvedené skutky. Vyšetřovatel tedy zahájil jejich trestní stíhání pro trestné činy krádeže a poškozování cizí věci. Mladšímu z nich, který byl v roce 2017 propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost, hrozí díky této skutečnosti v případě odsouzení tříletý pobyt za mřížemi. Třicetiletý muž by si za výše popsanou trestnou činnost mohl u soudu vyslechnout verdikt dvouletého vězení.


Obvinění si oba muži převzali ve vazební věznici, kam je soud poslal na základě podnětu lounských kriminalistů, kteří je trestně stíhají pro další trestnou činnost páchanou v okrese Louny. Viz tisková zpráva zde. Jednání obviněných, jehož se měli dopustit v různých okresech, bude řešeno ve společném řízení.

Podle webu policie Zlínského kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv)