Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Krádeže hliníkových kol na Chomutovsku objasněny

Krádeže hliníkových kol na Chomutovsku objasněny

Chomutovští kriminalisté objasnili sérii krádeží originálních hliníkových kol s pneumatikami a dalších věcí. Ke krádežím docházelo na Chomutovsku od začátku tohoto roku až do současné doby.

Ilustrační foto
1. července 2020 - 07:00

Pachatelé se zaměřovali zejména na vozidla zaparkovaná na ulicích.Z některých z nich měli demontovat a odcizit originální hliníková kola včetně pneumatik. Na parkovištích po jejich akcích zůstala stát pouze auta na dřevěných špalcích. V jednom případě po takové demontáži kol spadlo vozidlo na zem, čímž došlo k poškození jeho prahu a v důsledku toho ještě k vyšší škodě než ze samotného odcizení.

Některá kola zmizela také po vloupání, a to z garáže a přístřešku na auto. Odtud měli pachatelé ze zaparkovaných vozidel odcizit i autorádia a zesilovač.

Vyšetřovatel v minulých dnech zahájil trestní stíhání sedmi mužů, kteří se na krádežích měli různou měrou podílet. Někteří z nich mají mít na svědomí kromě krádeží kol s pneumatikami také odcizení osobního vozidla, k němuž si měli dopomoci díky nalezeným klíčkům.

Kromě trestného činu krádeže se tři z mužů budou kvůli poničení prahu vozidla, které spadlo na zem, zodpovídat i z poškození cizí věci.

Způsobené škody byly předběžně vyčísleny na částku převyšující 200 tisíc korun.

Tři ze stíhaných osob byly v minulosti za majetkovou trestnou činnost již odsouzeny. Jeden z mužů, který byl dokonce více než dva roky za mřížemi, se tam nyní vrátil. Vyšetřovatel u něho totiž podal podnět ke vzetí do vazby a na jeho základě byl umístěn do vazební věznice. Stíhání ostatních probíhá na svobodě.

 
V případě odsouzení může některým ze stíhaných osob hrozit až pětileté vězení.

Podle webu policie Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web policie UK)