Svátek má: Emanuel

Regiony

Velikost textu:

Koupaliště v Litoměřicích hlásí skvělou návštěvnost

Koupaliště v Litoměřicích hlásí skvělou návštěvnost

Skvělou návštěvnost hlásí litoměřické koupaliště na Písečném ostrově. V průměru denně zavítá na koupaliště okolo dvou tisíc lidí. Pravděpodobně bude překonána čtyřicetitisícová hranice.

Ilustrační foto
8. srpna 2018 - 07:00

Ke zdolání rekordu z roku 2003, kdy do areálu zavítalo 75 tisíc lidí, ale nejspíše nedojde. Voda v dětském bazénu aktuálně dosahuje 29 stupňů Celsia, ve velkém je o jeden až dva stupně chladnější. Kvalita vody odpovídá hygienickým normám. Prochází každodenní kontrolou provozovatele koupaliště, jednou za dva týdny je využíváno služeb akreditované laboratoře nabízející detailnější rozbory. Vlastní kontrolu provádějí i hygienici.


Na koupališti je přítomno deset plavčíků, kteří dohlížejí na bezpečí návštěvníků. Zatím nejvážnějším úrazem bylo vykloubené rameno po skoku z pětimetrového můstku.

Jedinou vadou na kráse tak je trávník. Respektive 1,5 hektaru rozlehlá, horkem vysušená plocha, která trávníkem ještě nedávno bývala. Letošní extrémně suché počasí se na jeho kvalitě výrazně podepsalo, ostatně tak jako na všech travnatých plochách v republice. „Závlahový systém nám v roce 2002 odnesla povodeň. V posledních 15 letech nebyl ale vůbec potřeba,“ říká vedoucí koupaliště Ladislav Beneš. Letošek, který se vyznačuje výrazným poklesem hladiny spodní vody, však ukázal, že je lépe být na extrémně suché počasí být připraven. „Proto ho pro příští sezonu znovu vybudujeme,“ dodal vedoucí.

Lidé, kteří mají raději krytý plavecký bazén, pak nepochybně přivítají ukončení měsíční odstávky, potřebné pro pravidelnou údržbu technologií a plánované renovace.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto město Litoměřice)