Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Kotlíková dotace byla za první den prakticky vyčerpána

Kotlíková dotace byla za první den prakticky vyčerpána

V pondělí 3. dubna byl spuštěn příjem žádostí o kotlíkové dotace v rámci 2. Výzvy. Ta se tentokrát týká pouze žadatelů, kteří si chtějí pořídit kotle na spalování biomasy nebo instalovat tepelná čerpadla. 

Ilustrační foto
6.duben 2017 - 07:00

Z důvodu vyčerpání alokovaných finančních prostředků pro 2. Výzvu Ústeckého kraje bude příjem žádostí ukončen  dne 5. dubna 2017 ve 12.00 hodin. Žádosti doručené po tomto datu budou vráceny žadatelům.

Za první den krajský úřad přijal 387 žádostí. Ráno se před úřadem vytvořila fronta více než stovky žadatelů. Do příjmu žádostí  se zapojily všechny pracovnice podatelny a od 9.30 hodin přicházeli žadatelé přímo k přepážce bez fronty. Díky plynulosti příjmu žádostí se nevyskytly žádné incidenty.
 
Na tuto výzvu bylo připraveno přibližně 21 milionů korun. Jde v pořadí již o čtvrtou výzvu vyhlášenou Ústeckým krajem. V minulých letech šlo na výměnu kotlů celkem 210 milionů korun.  Na podzim letošního roku by měla být vyhlášena další výzva ve spolupráci s MŽP, kde bude možné žádat opět o dotace na všechny typy zdrojů tepla.

Z historické budovy nádraží v Děčíně bude vzdělávací centrum

Maximální výše způsobilých výdajů je v této výzvě stanovena ve výši 150 000 Kč.

Pro Ústeckenovinky.cz RNDr. Zdeněk Rytíř, Krajský úřad Ústeckého kraje.

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv)