Svátek má: Lýdie

Regiony

Velikost textu:

Kinokavárna získala certifikát „Fairtrade“

Kinokavárna získala certifikát „Fairtrade“

Fairtradová káva, čaj, lízátka a další dobroty. Na těch si můžou pochutnat hosté kavárny kina Máj. Ta je od středy již 19. certifikovanou Fairtrade provozovnou v Litoměřicích.

Ilustrační foto
13. března 2018 - 07:00

„Velice nás těší, že jsme se připojili do rodiny fairtradových provozoven,“ sdělila Věra Kmoníčková, ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice. Certifikát si od starosty Ladislava Chlupáče převzal vedoucí kavárny Petr Bursa. Město Litoměřice udělením certifikace Fairtrade vyjadřuje poděkování za aktivní podporu spravedlivého obchodu.


Ilustrační foto

„Jsme nakloněni tomu, aby bylo ve městě co nejvíce certifikovaných provozoven,“ uvedla Bohdana Dojčinovičová, koordinátorka Fairtradového města Litoměřice. Mezi Fairtradové provozovny patří například obchod se zdravou výživou Vitálka, Čajovna Hóra, restaurace U Zlatého bažanta a další.

„V loňském roce byl udělen titul i bufetu, který je v provozu na Dómském pahorku v domově pro seniory,“ dodala Bohdana Dojčinovičová. Produkty označené známkou Fairtrade lze zakoupit i v některých drogeriích či supermarketech.

Zámek Horšovký Týn je renesanční perlou

Fair trade (v překladu spravedlivý obchod) usiluje o pomoc producentům, farmářům a lidem zemí třetího světa. Dává jim možnost uživit se vlastní prací. Za své plodiny, které pěstují s ohledem na životní prostředí dostávají spravedlivě zaplaceno.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto město Litoměřice)