Svátek má: Ladislav

Regiony

Velikost textu:

Kapacity z oboru ORL se sjely do Ústí nad Labem

Kapacity z oboru ORL se sjely do Ústí nad Labem

V pořadí už 25.odbornou regionální konferenci Slámův ORL den hostila ústecká Větruše. Odborného semináře se zúčastnila více jak stovka zdravotníků z celé České republiky.

Ilustrační foto z akce
8. října 2018 - 07:00

„Je mi velkou ctí, že jsem mohl převzít záštitu nad touto konferencí, kde se sešly kapacity ve svém oboru, a jsem rád, že si tato odborná konference získala u nás v kraji svou tradici a každoročně se k nám sjíždějí odborníci z různých koutů republiky,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Foto z akce

Konferenci, která se těší velké oblibě mezi odborníky, si nenechal ujít také náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Stanislav Rybák. Účastníky nadregionální konference, kterých byl letos rekordní počet, přivítal i generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala.

„Chtěl bych poděkovat Ústeckému kraji za podporu nejen tu morální, ale i finanční. Zejména děkuji za investiční podporu rozvoje každé z pěti nemocnic Krajské zdravotní,“ dodal Petr Fiala. 

Odborný program otevřel emeritní primář Karel Sláma, který svou vynikající prací posunul ORL v Masarykově nemocnici na úroveň fakultních nemocnic. V úvodu konference představil historii ORL v severních Čechách, její milníky i významné osobnosti. Poté následovaly čtyři odborné bloky věnované například operačním postupům rhinobaze a laterobaze, karcinomům či aktualitám v dětské otolaryngologii.


Od loňského podzimu se Ústecký kraj může pyšnit také Klinikou ORL a chirurgie hlavy a krku Fakulty zdravotnických studií UJEP a Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., kterou vede primář Karel Sláma mladší.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)