Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Kalich aréna je plná ledu a dětí s hokejkami i díky Nadaci ČEZ

Kalich aréna je plná ledu a dětí s hokejkami i díky Nadaci ČEZ

Po čtvrté v Litoměřicích se koná na tamním zimním stadionu týdenní Hokejová škola HC Sparta. Účastní se jí více než sto dětí, včetně 22 ze zahraničí ve věku od 5 do 16 let.

Ilustrační foto
16. července 2018 - 07:00

Čtrnáct z nich by si přitom bez finanční podpory Nadace ČEZ o tomto letním hokejovém svátku pro nejmladší, mohlo nechat jen zdát. Nadace podpořila organizaci hokejové školy již podruhé, přičemž letos částkou 250 000 korun.

David Štětina, jeden z organizátorů Hokejové školy HC Sparta a trenér mládeže, vybírá nové sportovní oblečení pro děti z Dětského domova v Litoměřicích dle jejich velikosti.

„Nadaci ČEZ patří náš veliký dík, neboť jsme tak opět mohli na hokejový kemp pozvat i děti z Dětského domova v Litoměřicích a další ze sociálně slabších rodin, které by jinak na úhradu pobytu a vše ostatní, co s hokejovou školou souvisí, finančně neměly. Mají tak stejně jako ostatní zajištěno ubytování, stravování, kompletní sportovní oblečení, možnost návštěvy koupaliště a podobně. Snažíme se totiž celý týden pojmout zábavnou formou a prostřednictvím různých her, takže to není jen o hokeji,“ říká jeden z organizátorů hokejové školy a trenér mládeže David Štětina.

Kromě výše uvedeného posloužila finanční částka od Nadace ČEZ mimo jiné i na úhradu pronájmu ledové plochy a tělocvičny, pořízení mobilních mantinelů a různého mobilního sportovního vybavení pro posilování a udržení stability na bruslích. „Samozřejmě jsme nezapomněli ani na drobné dárky pro všechny účastníky,“ dodává David Štětina.

Letní sobotní odpoledne tak ledová plocha v Kalich aréně patřila více než stovce zapálených malých i větších hokejistů, mezi nimiž nechyběla ani děvčata, od 5 do 16 let. První rozbruslení ve výstroji a rozdělení do barevných skupin pak již doprovázel pokřik trenérů, který je hecoval i k prvním výkonům. Mezi účastníky kempu jsou přitom jak hokejoví začátečníci, tak i ti co již mají něco za sebou v různých mládežnických klubech.


Zapsaný spolek při HC Sparta Praha organizuje kromě rozvojového dovednostního programu v klubu i mimoklubovou činnost pro děti z celé ČR a zahraničí. Organizuje tak Sparťanské hokejové léto, které zahrnuje týdenní bruslařský kemp v Praze nebo víkendový dovednostní a víkendový brankářský kemp v Poděbradech a právě i Hokejovou školu v Litoměřicích. Ta se zde konala již počtvrté (předtím 4x v Neratovicích a 4x v Benátkách nad Jizerou), přičemž podruhé na její organizaci přispěla Nadace ČEZ v rámci grantu Podpora regionů.

„Prázdniny by neměly být oblíbenou roční dobou jen pro děti ze zajištěných rodin. Také děti z dětských domovů a sociálně slabších rodin by měly zažívat různá letní dobrodružství, učit se novým dovednostem a navazovat přátelství. To je hlavní důvod naší podpory hokejové školy, neboť čtrnácti dětem se splnil jejich sen a mají tak před sebou týden plný nevšedních zážitků. Díky našemu finančnímu přispění se také projekt HC Sparta stává po stránce materiálního vybavení a personálního obsazení nejlépe zajištěnou hokejovou školou v České republice,“ uzavřela Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

Pro Ústeckenoviny.cz Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy

(lh,usteckenovinky.cz,foto ČEZ Ota Schnepp)