Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Jak se fotí hmyz a pavouci

Jak se fotí hmyz a pavouci

Entomolog a fotograf Pavel Krásenský z Oblastního muzea v Mostě představí ve čtvrtek 7.března návštěvníkům ústecké kavárny Bárka své makrofotografie a bude vyprávět o tom, jak se takové snímky pořizují.

Zlatěnka
7. března 2019 - 07:00

Makrofotografie je dnes velmi oblíbený fotografický obor, který se díky digitální technologii rozšířil i mezi laickou veřejnost. Je však důležité, aby fotograf dokonale znal objekty, které fotografuje. Nejen, že je pak umí lépe najít a zachytit ve zcela přirozených podmínkách, ale dokáže objevit i vzácné a výjimečné tvory, kteří zůstávají před běžnými pozorovateli skryti. S některými z nich vás seznámí přednáška v ústecké kavárně Bárka.
 

Pavel Krásenský je kurátorem entomologické sbírky Oblastního muzea v Mostě. Jako entomolog navštívil Francouzskou Guyanu, Austrálii, Indii, Malajsii, Sumatru a mnoho dalších míst a zemí. Fotografuje především brouky, blanokřídlé a pavoukovce. Je členem České společnosti entomologické a věnuje se studiu čeledi drabčíkovitých (Staphylinidae). Publikoval řadu faunistických prací, entomologických výzkumů i vědeckopopulárních článků, hojně publikuje i své kresby a fotografie. Lektoruje kurzy makrofotografie, přednáší a vystavuje po celé České republice.

Přednáška v kavárně Bárka kafe v Ústí nad Labem začne v 18:00 h.

Pro Ústeckenovinky.cz Mgr. Jana Kasaničová, tisková mluvčí UJEP

(lh,usteckenovinky.cz,foto Pavel Krásenský)