Svátek má: Hana

Regiony

Velikost textu:

Informační centra ČEZ přerušují provoz, ale posilují virtuální prohlídky

Informační centra ČEZ přerušují provoz, ale posilují virtuální prohlídky

V důsledku posílení ochranných opatření proti koronaviru dočasně přerušují Informační centra Skupiny ČEZ  standardní provoz.

Zavřené IC Ledvice - hlavní vchod
14. ledna 2022 - 07:00

Zájemce o  návštěvu energetických provozů tak opět přesunují do virtuálního prostředí. Program „Virtuálně v elektrárně“, tedy komentované virtuální prohlídky a přednášky prostřednictvím internetu, bude tudíž posílen.

Uzavírka se pochopitelně týká i Informačního centra Elektrárny Ledvice s nejvyšší rozhlednou v České republice. I v něm se již mimo jiné mohou návštěvníci seznámit s obnovitelnými zdroji energie prostřednictvím vodních odvalovacích turbín či různých typů fotovoltaických panelů. V obou případech se jedná o prubířské kameny v rámci Čisté Energie Zítřka.

„Jsme si vědomi toho, že naše elektrárny jsou součástí kritické infrastruktury České republiky. Proto jsme stejně jako v minulosti, s předstihem přijali řadu ochranných opatření, a to od zákazu návštěv, omezení služebních cest, až po maximální podporu očkování a testování,“ říká Daniel Rous, ředitel Útvaru ochrana Skupiny ČEZ. Kromě dočasného uzavření infocenter a zákazu návštěv platí ve všech provozech ČEZ i řada dalších ochranných opatření. Firma také nabízí zaměstnancům a dodavatelům očkování ve vlastních centrech v důležitých elektrárnách.Programem virtuálních prohlídek jaderných elektráren a obnovitelných zdrojů už prošlo téměř 55 tisíc návštěvníků. Prostřednictvím interaktivních prohlídek a výkladu pomáhají mimo jiné s výukou fyziky a dalších předmětů na základních a středních školách. Od pondělí půjde dočasně o jedinou možnost, jak klíčové české energetické zdroje navštívit. Školy i veřejnost se mohou na tyto prohlídky zdarma registrovat prostřednictvím  stránky www.virtualnevelektrarne.cz.


Ústeckénovinky.cz informoval Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy.

 (rp,usteckenovinky.cz,foto:cez)