Svátek má: Evžénie

Regiony

Velikost textu:

Honosné prostory Císařského sálu zaplnili muzejníci

Honosné prostory Císařského sálu zaplnili muzejníci

V Muzeu města Ústí nad Labem se sešel nejvyšší orgán Asociace muzeí a galerií České republiky – Sněm AMG.

Ilustrační foto z akce
3. prosince 2018 - 07:00

Cílem tohoto 12. ročníku setkání byla příprava koncepcí a strategie činnosti asociace na období let 2019 – 2021 nebo zhodnocení práce za uplynulé období. V zaplněném Císařském sále byl přítomen hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, pod jehož záštitou akce proběhla.

Foto z akce

„Těší mě, že tak významná instituce, jako je ta vaše, má jednání právě v Ústeckém kraji. Při nedávných oslavách sta let od vzniku samostatného Československa byla právě muzea a galerie v našem regionu místem, kde se mohli návštěvníci podívat na různé tematické výstavy k roku 1918,“ uvedl hejtman v úvodu sněmu.

Ředitel ústeckého muzea Václav Houfek zase nastínil, že tyto instituce nejsou ještě odepsané. „Práci v muzeu jsem zasvětil velkou část svého života. Celou dobu se utvrzuji o tom, že muzejní práce má smysl a byl bych rád, ale jste zde na dnešním sněmu našli společnou řeč,“ obrátil se Houfek na všechny přítomné ředitele muzeí a galerií.

Asociace muzeí a galerií České republiky je organizací, sdružující muzea, galerie a další instituce a jednotlivce působící v oboru muzejnictví. V současné době má AMG 308 členů (muzeí a galerií), 204 individuálních a 16 čestných členů. Mezi její aktivity patří Festival muzejních nocí, kampaň Muzea a 20. století a Národní soutěž muzeí Gloria musaealis.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)