Svátek má: Emanuel

Regiony

Velikost textu:

Hejtman pochválil novou zbrojnici dobrovolným hasičům

Hejtman pochválil novou zbrojnici dobrovolným hasičům

V sobotu 8.července navštívil hejtman Oldřich Bubeníček obec Travčice na Litoměřicku a zúčastnil se zde slavnostního otevření nové hasičské zbrojnice. Její vybudování stálo šest milionů korun.

Ilustrační foto
11. července 2018 - 07:00

Hejtmana pozval starosta obce Pavel Štros a starosta Sboru dobrovolných hasičů Travčice Petr Kirchner. SDH Travčice byl založen už v roce 1896.
 

Foto z otevření

„Velmi si vážím práce dobrovolných hasičů, kteří nejen že se podílejí s profesionálními sbory na likvidaci požárů a řešení dalších mimořádných událostí při ochraně lidských životů a majetku, ale jsou aktivní součástí společenského života v obcích. Nejinak je tomu v Travčicích. Chci poděkovat a pochválit vedení obce i místní sbor dobrovolných hasičů, že se jim podařilo vybudovat tuto moderní zbrojnici. Přeji si, aby sloužila nejen k výcviku, ale aby přilákala k práci dobrovolných hasičů i mládež,“ řekl při otevření zbrojnice hejtman Oldřich Bubeníček.

Slavnostní události se zúčastnily stovky obyvatel Travčic a přítomni byli i členové jednotek sborů dobrovolných hasičů ze širokého okolí. Všichni si mohli prohlédnout nově vybudované prostory a hasičskou techniku včetně historických stříkaček.


Historie travčických dobrovolných hasičů se datuje od roku 1896. V současnosti členská základna čítá 53 členů. Členové sboru mimo jiné vykonávají asistenční hlídky při kulturních akcích. V obci byl postaven veřejný vodovod a v souvislosti s jeho výstavbou byla vybudována síť požárních hydrantů, které jsou schopny zabezpečit dodávku vody potřebnou k zásahu pro lokalizaci případně vzniklého požáru. Z tohoto pohledu je případný zásah hasičů technicky významně jednoduší a účinnější. Nejdůležitější je však to, aby dobrovolní a profesionální hasiči nemuseli naostro zasahovat vůbec a nejúčinnější práce aby byla odváděna na úseku požární prevence a při výchově mládeže. K tomu v Travčicích pomůže i právě otevřená nová hasičská zbrojnice.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)