Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Hejtman Oldřich Bubeníček navštívil Kompresní stanici Otvice

Hejtman Oldřich Bubeníček navštívil Kompresní stanici Otvice

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček si prohlédl novou kompresní stanici v Otvicích vybudovanou nadnárodní společností NET4GAS.

Areál Kompresní stanice Otvice
4. srpna 2020 - 07:00

Tato stanice, která byla vystavěná koncem roku 2019, je součástí plánovaného rozvoje stávající soustavy přepravy zemního plynu.

Zástupci společnosti NET4GAS v čele s jejím jednatelem Radkem Benčíkem představili hejtmanovi Oldřichu Bubeníčkovi projekt výstavby nové kompresní stanice na území Ústeckého kraje, jehož cílem je zvýšení přepravní kapacity a efektivní využití stávajících přepravních linií vysokotlakých plynovodů, seznámili jej s areálem a funkčností kompresní stanice Otvice a ukázali mu též proces výstavby plynovodu v obci Kryry.

Zde se hejtman sešel také s vedením obce, s nímž projednal nejen výstavbu plynovodu, ale i aktuální otázky ve společnosti.


Celý projekt se skládá nejen z vybudování areálu kompresní stanice včetně nezbytné technologie, ale i z potrubního napojení na stávající plynovody DN 900 a vybudování podzemní vodovodní i elektronické přípojky v délce asi 1 kilometr z rozvodny Otvice. Nová kompresní stanice slouží pro přepravu plynu z uzlu Hraniční předávací stanice Hora Svaté Kateřiny / Olbernhau na Lanžhot.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web UK)