Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Hejtman ocenil muže, který vytáhl malou holčičku z potoka

Hejtman ocenil muže, který vytáhl malou holčičku z potoka

Zachránil to nejcennější, co lze - lidský život. Miroslav Balog si svým hrdinským činem vysloužil uznání nejen obyvatel Trmic na Ústecku, ale také hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.

Ilustrační foto
3. června 2019 - 07:00

Ten mu za záchranu lidského života udělil Medaili hejtmana ÚK. Celá událost se odehrála 18. února letošního roku v Trmicích, kdy dvouapůlletá holčička spadla do Mlýnského potoka. Dítě bylo unášeno silným proudem vody. Miroslav Balog jakožto náhodný kolemjdoucí se bez váhání vrhnul do vody. Po několika metrech dívenku chytil a s pomocí dalšího člověka ji vytáhli na břeh. Následně byla předána rodičům. Na místo pak přijela přivolaná Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje. Holčička byla hospitalizována pro podchlazení a utrpěla šok.

Hejtman Bubeníček předal Miroslavu Balogovi speciální ocenění za hrdinský čin - Medaili hejtmana ÚK.

„V potoce byl silný proud. Nad ničím jsem nepřemýšlel a skočil naslepo do vody. Bylo to těžké, byla zima a měl jsem nasáklé oblečení. Naštěstí všechno dobře dopadlo,“ ohlédl se za svým činem Miroslav Balog. Na ocenění od hejtmana Miroslava Baloga navrhla sociální pracovnice z neziskové organizace Romano jasnica Jana Chudobová.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web Ústeckého kraje)