Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Hejtman ocenil hasiče, záchranáře i policisty medailemi

Hejtman ocenil hasiče, záchranáře i policisty medailemi

Významné datum 28.října nepatřilo v Ústeckém kraji jenom oslavám stoletého výročí republiky, ale také udílení Záslužných medailí složkám IZS a Medailí hejtmana ÚK.

Ilustrační foto
2. listopadu 2018 - 07:00

Ty si z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka převzalo celkem 30 oceněných z řad policistů, záchranářů a hasičů.

Ocenění hasiči

„Je to takové symbolické, že jsme předávání medailí spojili se stoletým výročím vzniku Československa. Chtěl bych vám všem poděkovat, že jste v tento významný den přišli a oceněným bych chtěl poděkovat za jejich náročnou a obětavou práci. Nechci, aby to znělo jako klišé, ale vaší zodpovědné práce, která je svým způsobem posláním, si velmi vážím,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček v úvodu slavnostního předávání.

Záslužná medaile Ústeckého kraje je oceněním, kterým kraj vyjadřuje uznání aktivní činnosti zaměřené na ochranu životů, zdraví a majetku občanů. Letos je Ústecký kraj uděloval již posedmé na základě nominací velitelů jednotlivých složek. Dále se udílely také Medaile hejtmana Ústeckého kraje, které získalo celkem šest nominovaných z řad složek IZS.

Generálním partnerem akce byla společnost Net4Gas.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)